Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

SCHOLZ’DAN SEÇİM ÇAĞRISI / VIDEO

Posted by almanyahaber Nisan 25, 2014

scholz01Hamburg Başbakanı Olaf Scholz, 25 Mayıs’ta yapılacak ilçe meclisleri seçimleri için Türkiye kökenli adaylara destek verirken, seçmene de SPD’ye oy vermeleri çağrısı yaptı

Sedat Açıkbaş
HAMBURG- Sosyal Demokrat Parti (SPD), 25 Mayıs’ta yapılacak ilçe meclisleri seçimleri için propaganda çalışmalarını sürdürüyor. Hamburg Eyalet Başbakanı Olaf Scholz da, partisinin düzenlediği toplantıya katılarak seçmenden adaylara destek istedi.

Partinin Türkiye kökenli adaylarına destek veren Scholz, seçmene de sandığa giderek SPD’ye oy vermelerini istedi. Hamburg Mitte SPD Teşkilat Başkanı Falko Drossmann’ın ev sahipliğini üstlendiği toplantıda konuşan Kültür Palast Genel Müdiresi Dörthe Inselmann, Billstedt semtinde göçmen kökenlilere yönelik sosyal-kültürel hizmet verdiklerini belirterek, binalarını genişletme çalışmaları için destek veren yetkililere teşekkür etti.

Falko Drossmann ise yerel yönetimlerin görevleri üzerinde dururken, kendilerinin parti olarak bölgede verdikleri hizmetleri anlattı. Hamburg Eyalet Başbakanı da, yaklaşık iki saat boyunca seçmenin kendisine sorduğu soruları cevapladı, konut inşaatlarında karşılaşılan zorlukları nasıl aştıklarını anlattı. Gazetemiz aracılığıyla oy kullanma hakkı olan Türklere de bir çağrıda bulunan Başbakan, “25 Mayıs’ta yapılacak seçimlere yüksek oranda katılmanız çok önemli. SPD adaylarına oy vererek desteklemeniz çok önemli. Böylece, ihtiyaç duyulan konutları inşa edebiliriz. Hamburg’un yeşil alan ve parklarla donanmasını sağlayabiliriz. Çocuklarımız için daha fazla yer ayırabiliriz” diye konuştu. Genel sıralamada 18. sıradan aday olan Trabzon kökenli 28 yaşındaki Fatih Yılmaz da, bölgedeki Türkiye kökenlilerin mutlaka sandığa gitmelerini, SPD’ye ve kendisine oy verirlerse sevineceğini belirtti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s