Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

SİSİ HESAP VERECEK!

Posted by almanyahaber Nisan 29, 2014

hh misirMısır’daki idamlara karşı yürüyüş – Hamburg 

Mısır’daki darbeci hükümetin mahkeme kararıyla 529 kişiyi idama mahkum etmesi, Avrupa’nın birçok şehrinde olduğu gibi Almanya’nın Hamburg kentinde de prootesto edildi.

hh misir1Yaklaşık üç bin kişinin katıldığı yürüyüşü, Hamburg’daki Mısırlılar Derneği ve Şura adlı İslam Toplumu Konseyi düzenledi.

hh misir2Yürüyüş, Hamburg Ana Tren Garı’nda başlayıp, iki kilometrelik güzergahtan sonra Jungfernstieg’de sona erdi. Güzergah boyunca “Çocuk katili Sisi”, “Sisi hesap verecek”, “Teşekkürler Türkiye”, “Başbakan Erdoğan”, “Almanya eli kanlı katillere destek veriyor”, “Alman basını Mısır diktatörünü cesaretlendiriyor”, “Mursi’ye özgürlük” gibi sloganlar atıldı.

hh misir3Bir vatandaşımız, “Üç ağaç için Türkçe özel sayı çıkaran Spiegel, 529 idam için neden sessiz?” yazılı pankart taşıdı. Mısır’daki zulme karşı dayanışma gösteren Türk gençleri de ellerindeki Türk ve Mısır bayraklarıyla yürüyüşe destek verdiler. 

hh misir4Şura Başkanı Dr. Mustafa Yoldaş mitingde yaptığı konuşmada, Mısır’daki darbeci askeri hükümeti ve başta ABD, İsrail ve bazı Avrupa devletlerini kınadıklarını belirtti. Bünyesinde çok sayıda derneği barındıran çatı kuruluş Kuzey Almanya İslam Toplumu’nun Başkanı Ramazan Uçar, Mısır’daki idamlara karşı yürüyüşü değerlendirdi.

Şura Başkanı Dr. Mustafa Yoldaş, yürüyüşle hedeflediklerine ulaştıklarını belirterek, Batı’nın çifte standartlarını kınadıklarını söyledi. Dr. Yoldaş, Mısır’daki mahkeme kararının hukuken dayanağı olmadığını da sözlerine ekledi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s