Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

BAŞBUĞ UNUTULMADI

Posted by almanyahaber Mayıs 10, 2014

turkes05Neumünster’de merhum Türkeş için Mevlid okutuldu

NEUMÜNSTER- Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş için ölüm yıldönümü nedeniyle çeşitli cemiyet ve derneklerde anma törenleri düzenleniyor ve mevlidler okutuluyor. Neumünster Ülkü Ocağı da merhum Türkeş’i anma etkinliği düzenledi. Program açılışında Neumünster Ülkü Ocağı Başkanı İhsan Erdem bir konuşma yaptı: “Neumünster Türk-Alman Aileler Birliği (Neumünster Ülkü Ocağı) 2014 başlarında Kongre’ye giderek İhsan Erdem Başkanlığı’nda faaliyetlerini istikrarlı bir şekilde sürdürmeye devam etmektedir.

Kurmuş olduğu genç, dinamik ve kararlı yeni yönetim kurulu ile birlikte Neumünster ve Kuzey Almanya’daki Türklere sundukları hizmet ve faaliyetleriyle birlikte ilgi odağı olarak gurbetteki ‘Ana Vatan’ hasretini bir nebze olsun gidermektedirler.

turkes03Düzenlemiş oldukları haftalık dinî sohbetleri, ‘Bahar Şöleni’ gibi etkinlikleri ve Kermesleri ile faaliyetlerini tüm hızılya sürdürmektedir. Şu anda da ”Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucu Lideri ve Ülkücü Hareketin lideri merhum cennet mekan Başbuğ Alparslan Türkeş için Mevlid-i Şerif düzenleyerek merhum Alparslan Türkeş ruhuna yâd etmişlerdir” dedi.

Başkan Erdem: “Hak’ka yürüyüşü’nün 17. Yıldönümünde bu kutsal hareketi, şanlı davayı ve bu sıcak yuvayı bizlere armağan eden Cennet mekân Başbuğ’umuzu rahmetle, minnetle ve şükranla anıyoruz, ruhu şad olsun. Bizlere emanet ettiği Şanlı Sancağı düşürmeden daha yükseklere taşımak en büyük görev ve hedefimizdir. Liderimiz ve Başbuğumuz Sayın Alparslan Türkeş’in tutuşturduğu meşale, 1969 senesinde MHP ve Ülkü Ocakları ile hayat bulmuş ve Türk Siyasi Hareketinde yerini almıştır. Biz, onun yolundan ilerleyen Ülkücüler ve Türk Milliyetçileri bu meşaleyi söndürmeden sonsuza kadar yakmaya devam edeceğiz ve sonraki nesillere emanet edeceğiz. Göstermiş olduğunuz katılım ve ilgiden dolayı tüm vatandaşlarıma teşekkür eder, şükranlarımı bildiririm.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s