Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

HAMBURG’A ‘HAMSİ FESTİVALİ’

Posted by almanyahaber Mayıs 10, 2014

trabzon02HHTRYeni yönetimini kahvaltılı bir toplantıyla basına tanıtan Hamburg Trabzonlular ve Trabzonsporlular Taraftar Derneği Başkanı İlhan Yılmaz, hedeflerinin gençlere aktif görevler vererek önlerini açmak ve gelecek sene de ‘Hamsi Festivali’ düzenlemek olduğunu açıkladı.

Eyalette çalışan ulusal ve yerel gazetecilerle dernek temsilcileri ve SPD Hamburg Eyalet Milletvekili Kazım Abacı’nın da katıldığı kahvaltılı bir toplantı düzenleyen Hamburg Trabzonlular ve Trabzonsporlular Taraftar Derneği yeni seçtiği yönetim kurulunu kamuoyuna tanıttı.

Kahvaltıya katılanlara ve verdikleri destekten dolayı basın mensuplarına teşekkür eden Başkan llhan Yılmaz, “Hedefimiz gençlere sorumluluk vererek, gelecekte derneğin sosyal faaliyetlerinde söz sahibi olmalarını sağlamaktır” dedi. Yönetimde olsun olmasın, tüm üyelerin elinden geldiği kadar görevli gibi çalışmalarından dolayı memnuniyetini belirten Başkan Yılmaz: “Önümüzdeki dönemde artık gençlere de sorumluluk vererek onların önünü açacağız. 2015 yılı kültürel faaliyetler takvimi çerçevesinde Altonale’ye katılmak istiyoruz. Ayrıca Hamburg’da bir Hamsi Festivali düzenlemek istiyoruz” diye konuştu.

trabzon03ÇİFTE TEPKİSİ
Derneği başarılı çalışmalarından dolayı kutlayan SPD Hamburg Eyalet Milletvekili Kazım Abacı, önümüzdeki dönemde il ve ilçe meclisleri seçimleri olduğunu, oy kullanma hakkı olan vatandaşların mutlaka sandığa gitmeleri gerektiğini ifade etti. SPD’nin Alman vatandaşlığı için onbinlerce göçmen kökenliye mektupla davet gönderdiğini hatırlatan Abacı, göçmen kökenli adayların desteklenmesini tavsiye etti.

trabzon01Milletvekili Abacı’ya SPD hakkındaki eleştirilerini yönelten vatandaşlar da partiden daha ‘samimi’ olmasını talep ettiler. Bu arada, derneğin Yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Başkan Yardımcısı Cevdet Büyük, Başkan Yardımcısı Nihat Bayram, Sekreter Celal Demirbulut, Mali İşler Sorumlusu Yusuf Şen, Mali İşler Sorumlusu Adil Yılmaz, Dernek Sorumlusu Birali Aydın, Dernek Sorumlusu Erol Şen, Gençlik Kolları Sorumlusu Engin Yurdakul. Folklor Kolu Sorumlusu Murat Gül.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s