Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

ÇUKURUN DA BİR SEVİYESİ VAR!

Posted by almanyahaber Mayıs 19, 2014

ozdil aldoganSoma’da şehit olan madencilere ve yakınlarına “Onlara müstehak” diyen Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil ile “Ne şehittir, ne gazi… Onlar niyazi…” tweeti atan Posta yazarı Yazgülü Aldoğan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünkü açıklamalarının ardından mağduru oynamaya soyundu.

Milyonların tepkisine “Vız gelir, tırıs gidersiniz” yazısıyla meydan okuyan Özdil’e, bu sabah Başbakan Erdoğan’ın tepkisi de ağır olmuştu. Özdil ve Aldoğan için “insanlıktan nasibini almamış, vicdanı ve ahlakı olmayan tipler” diyen Erdoğan, isim vermeden Aydın Doğan’a da şu sözlerle yüklemişti;

“Bu yazıyı yazanların patronları acaba bunları kendi gazetelerinde nasıl barındırıyorlar? Diyorum ki sen bir patron olarak sen de aynı zihniyetin mensubusun, eğer bunları hala kapıya koyamıyorsan sen de aynı zihniyetin mensubusun.”

Başbakan Erdoğan’ın bu sözleri sonrası Yılmaz Özdil ve Yazgülü Aldoğan Odatv’ye konuştu.

ALAKASIZ SAVUNMA
Sözlerine açıklık getirmek yerine, suçlamalara devam eden Yılmaz Özdil, “Kasıtlı, bilinçli bir iftira kampanyası bu. Kendi söyledikleri lafları bize mal ediyorlar. Orada insanları öldürdüler. Şimdi bunu kapatmak için kara propaganda yapıyorlar. Önce iftira atıyorlar, sonra kendini ‘savun’ diyorlar. Ergenekon’da, Balyoz’da, Askeri Casusluk Davası’nda da aynısını yaptılar. Sizin için de ne yalanlar yazmışlardı. Hapse attılar sizi, sonra bu yalanlara karşı kendini ‘savun’ dediler. Bir merkezden yönetiliyor tüm bunlar” diye konuştu.
Tabii bu açıklamayı yaptığı gazeteci (!) “Sen Halk TV canlı yayınında ‘müstehak’ demedin mi? İftira olan ne?”, “Senin söylediğin sözlerle bu açıklamanın ne alakası var?” “Balyoz ve Ergenekon için daha düne kadar cemaati sorumlu tutmuyor muydunuz?” diye sormadı.

“ORTALIĞI BULANDIRMAK VE DİKKATİ DAĞITMAK İÇİN KARA PROPAGANDA”
Yazgülü Aldoğan da gerçeği sorgulayan gazetecilerin üzerine gitmek, ortalığı bulandırmak ve dikkati başka yöne çekmek için yürütülen bir kara propagandanın kurbanı seçildiğini öne sürdü. Aldoğan, şöyle devam etti: “Saldırı ve karalamanın, sadece işçilerle ilgili attığım bir tweet yüzünden değil Türkan Saylan’ın ölüm yıldönümünü anmak için yazdıklarımdan sonra başlaması ayrıca ilginç. Aldığım hakaret içeren yüzlerce tweet’in hemen hepsi AK Parti üyelerinden geliyordu. Bundan ötürü pısıp korkacak değilim. Ancak şimdi sizden duyduğum Başbakan Erdoğan’ın da bu kampanyaya katıldığı gerçeği Türkiye Cumhuriyeti’nin artık bir demokrasi olmaktan çıktığı anlamına gelir. Başbakan, satın aldırarak içeriğini değiştirdiği, yazarlarını attırdığı medyayla yetinmedi, bağımsız kalmış tek medya grubu olan Doğan Medyasına da başta sahiplerini tehdit ederek kimin çalıştırılıp kimin atılacağını tayin etmeye kalkıyorsa soyunduğu cumhurbaşkanlığı görevinde sadece Resmi Gazete yayınlanması yeterli olacaktır.

Şehitlik sözüne gelince:Bu kelimenin anlamını bir şehit kızı olarak en iyi ben bilirim. Şehidin arkasından ağlanmaz, şehide üzülünmez, şehit neden öldü diye sorgulanmaz. Yapılmak istenen bu ve buna hayır dedim. O madenciler şehit değil, ekmek parası peşinde çırpınırken vahşi kapitalizmin kurbanı olmuş işçilerdir ve ben onların haklarını her koşulda savunmaya devam edeceğim.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s