Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

GÖPPINGEN’DE TÜRK ADAYLAR TANITILDI

Posted by almanyahaber Mayıs 23, 2014

turk adaylar goppingenATİB Göppingen Türk Kültür Merkezi’nde aday tanıtım toplantısı gercekleştirildi.

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen aday tanıtım toplantısına Göppingen ve çevresindeki şehirlerden aday olan Türk kökenli Alman vatandaşları ile Türk kökenli vatandaşlarımız da katıldı. Göppingen Sol Parti ilçe Başkanı aynı zamanda Belediye Meclisi Üyesi Stadtrat Christian Stähle, Melek Kandilli ile birlikte adaylardan Ebersbach Fils, SPD’den Vedat Dağ, Raziye ELVAN- Donzdorf, Yasemin Türkmen, Muammer Uzun, Hilal Şahin, Göppingen CDUEngin Albayrak, Göppingen Die Linke Hüsniye Yalçınkaya, Göppingen DIE GRÜNE Süleyman Sözener, Göppingen FREIE WÄHLER (FWG)Münir DEDE, İlhami SÖĞÜT, İlyas GALİP Uhingen Yeşiler, Erol ÖZDOĞAN, SPD Marx Mahmut Yılmazel davet edildier.

aday tanitim toplantisinda ATIB Göppingen  sekreteri Sümeyye Cimen ve Hilal SalginTürk Kültür Merkezi sekreteri Sümeyye Cimen ile genclik kollarında Hilal Salgın,ın Moderatörlüğünde başlayan proğramda Sümeyye Cimen,Evvet güçlü toplum olmanın temel şartının “Eğitim” olduğu gerçeğini unutmayalım.Burdaki kalıcı olan biz Türkler için parlak bir gelecek istiyorsak, tüm dernekler,aileler bütün gücümüzü bir araya getirerek kendi adaylarımızı secmek zorundayız.
ATİB Göppingen Türk Kültür Merkezi başkanı Doğan Tufan selamlama konuşmasında ; “Aday olarak katılımınızdan dolayı tebrik eder, başarılı bir seçim dönemi geçirmenizi dileriz.Burada hem sizlerin seçim çalışmalarınıza yardımcı olmak hem de Türk kökenli seçmenlerle sizleri bir araya getirerek daha yakından bir birinizi ve biz secmenlere kendinizi ve partinizi proğramlarınız tanınmanızı sağlamak amacıyla bir araya gelmiş bulunuyoruz. Calışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.
Stadtrat Christian Stähle de yapmış olduğu konuşmada parti proğramlarını ve secimle ilgili bilgiler verdiği konuşmasında; 25 Mayıs’ta yapılacak Mahalli ve AP seçimlerinin Almanya’da barajın yüzde 3′e düşürülmesi nedeniyle aşırı sağcı partilerin Parlamentoda daha fazla sandalye kazanma tehlikesinin yaşanabileceğine dikkati çekerek, ”Bu nedenle sandığa mutlaka gidilmeli, AP seçimleri için oy kullanılmalı. Bu seçimler son 30 yılın en önemli seçimleridir. Almanya’da yaşayan Türk kökenliler mutlaka sandığa gitsin” dedi.
SPD adayı Vedat Dağ,Muammer Uzun ve diğer adaylarda Göppingen de Belediye meclisinde olmamız için calışmalıyız,biz sadece Türk secmenlerin değil burada yaşayan herkesin temsicisi olacağız şeklinde konuşdular.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s