Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

ALMANYA’DA TÜRK AİLELERİ TEHDİT ALTINDA / VIDEO

Posted by almanyahaber Haziran 14, 2014

Malik_KarabulutGENÇLİK DAİRELERİ, çocukları ailelerine yabancılaştırma politikası yürütüyor! Hamburg Türk Veliler Birliği eski Başkanı Malik Karabulut, gençlik dairelerinin ilk etapta çocukları anne-babalarına karşı yabancılaştırdığını ve daha sonra onların inanç ve kültürüne uzak olan koruyucu ailelere verdiğini söyledi.

Sedat Açıkbaş – HAMBURG – (ÖZEL HABER)
Almanya’da gençlik daireleriyle ilgili tartışmalar bitmek bekliyor. Velbert’te 5 aylık Muhammed’in anne-babasının dövdüğü gerekçesiyle; Mannheim’da da Tantin ailesinin sorunları bahane edilerek 6 çocuğu birden elinden alması büyük tepki çekti.

(HABERİN VIDEOSU ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE EKLENECEKTİR)

Muhammed’in ailesine geri verilmesi için yaklaşık 10 bin vatandaşımız protesto yürüyüşü yaparken, şimdi dikkatler Tantin ailesinin 6 çocuğuna çevrildi. Mahkeme, Muhammed’in ailesine geri verilmesini kararlaştırırken, Tantin ailesi de ümidini mahkeme kararına bağladı. Bu gelişmeler üzerine Hamburg Türk Veliler Birliği’nin geçtiğimiz iki dönem başkanlığını yapan ve şimdiki Denetleme Kurulu’nda yer alan Malik Karabulut, Almanya’daki Türk aileleri ile çocuklarının tehdit altında bulunduğunu belirtti. Gazetemize açıklama yapan Karabulut, Alman medyasında Türkler hakkında olumsuz yayınlar yapıldığını, dolayısıyla Almanların da Türkler hakkında önyargılı davranarak en küçük bir olayda gençlik dairesine şikayette bulunduklarını ve çocuklarını ellerinden aldırdıklarını kaydetti.

MESELE BİLİNENDEN DAHA DERİN

Karabulut, “Gençlik daireleri, özellikle de Türk ve Müslüman ailelerin çocuklarını başkalarının şikayeti üzerine ellerinden alırken, hiçbir araştırma yapmıyor. Hatta inanılmaz bahanelerle çocuklar ailelerinden koparılıyor. Evinin rutubetli olduğunu söyleyerek yetkili bir kurumdan ev talep eden bir babanın başvurusundan bir gün sonra gençlik dairesi, ‘çocuklarını sağlıklı bir ortamda yetiştiremiyorsun’ diyerek çocukları ailenin elinden alabiliyor. Aileye yeni bir ev vermek yerine böyle bir yol izleniyor. Bir başka olayda merdivenden düşen bir çocuğun ağlaması üzerine Alman komşuları şikayet ediyor ve çocuk, ailenin elinden alınıyor. Bunlar gibi birçok olay yaşandı. Son rakamlara göre ailelerinden alınan göçmen kökenli çocuk sayısı 9 bin civarında. Bunlardan 3 ilâ 5 bini Türk. Bu rakamlar da 2011′in rakamları” dedi.

Karabulut, gençlik dairesinin ilk etapta çocuğa, “Veli-çocuk yabancılaştırma sendromu” uygulayarak çocuğu ailesinden uzaklaştırdığını, ardından da Türk-Müslüman inanç, örf ve adetlerine yabancı olan koruyucu ailelere verdiğini söyledi. Dairenin çocuğu ateist veya eşcinsellere teslim ettiğini belirten Karabulut, bunlara ödenen paranın büyük bir bölümünü de çocuğun ailesinden tahsil ettiklerini ifade etti. Birleşmiş Milletler’in de Alman gençlik dairelerini eleştirdiğini kaydeden Karabulut, Almanya’nın buna aldırmadığını, Türk ailelerinin randevu taleplerini geri çevirip, sürekli oyaladığını sözlerine ekledi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s