Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

SOMA`DAN HABERLER – 1

Posted by almanyahaber Haziran 22, 2014

soma-4Yardımlar Soma’ya ulaşmaya başladı

Hamburg`daki spor derneklerinin önderliğinde bir araya gelen sivil toplum kuruluşları tarafından Soma’daki felaketzedelere destek amaçlı başlattığı kampanyada toplanan paralar, ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmaya başladı.

SOMA / MANİSA – Hamburglu spor derneklerinin başı çektiği ve Soma`daki maden faciasında yaşamını yitiren ailelere katkıda bulunmak amacıyla toplanan paralar Soma`ya ulaştı. Soma’daki maden faciası sonrası kurulan “Hamburg’dan Soma’ya Uzanan Eller Komitesi”ni temsilen Soma`ya gönderilen İnter Hamburg Spor Kulübü Başkanı Mehmet Geyik, Hamburg Türk Basın Birliği (HTBB) Başkanı Erdal Altuntaş ve Galatasaray Hamburg Derneği yöneticisi Murat Cinkaya şimdiye kadar Soma için toplanan 39 bin 451 Avro yardımı mağdur ailelere ulaştırmaya başladılar.

Soma Kaymakamı M. Bahattin Atçı`yı makamında ziyaret eden heyet, Soma`daki maden faciasında yaşamını kaybeden 301 ailenin adreslerini ve isimlerini alarak tespit ettikleri belli köylerdeki ailelere ulaşmaya başladılar. Komite sözcüsü Mehmet Geyik tarafından yapılan açıklamada “İlk etapta 100 aileye ulaşarak 1000`er TL`lik nakit parayı bizzat elden getirerek ölen kişilerin eşlerine vermeye başladık. Bize güvenerek bu görevi veren Hamburglular için hassas ve zorlu bir çalışma yaparak tüm paraları bizzat kendimiz dağıtıyoruz” dedi. Hamburg`dan gelen heyete Soma Kaymakamlığı, beldiye başkanlığı ve faciadan sonra kurulan kurumlar da büyük destek vererek muhtaç olan ailelere giden kişilere bizzat rehberlik yaparak destek veriyorlar.

soma-1

“Hamburg’dan Soma’ya Uzanan Eller Komitesi” adına Soma`ya gönderilen Mehmet Geyik, Murat Cinkaya ve Erdal Altuntaş, ilk önce Soma Kaymakamı Bahattin Atçı`yi ziyaret ederek mağdur olan alilelerin listesini aldılar. Soma Kaymakamlığı ve belediye yetkileri, Hamburg`dan gelen yardımseverlerin, topladıkları parayı yerlerine ulaştırmaları konusunda büyük destekçi oldular.

 

soma-3Hamburglu yardımseverler, 15 yaşında çalışıyor diye gündeme gelen 19 yaşındaki Cemal Yılmaz`in ailesini de ziyaret ederek 1000 TL`lik miktarı annesi Hatice Yıldız`a teslim ettiler.

 

soma-4Madende babalarını kaybeden bu iki kardeş de karnelerinin Pekiyi ile dolu olduğunu söylerek, verilen zarf için de teşekkür ettiler.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s