Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

HTGF’DEN ZAFER BAYRAMI MESAJI

Posted by almanyahaber Eylül 2, 2014

 

30 agustos HTGFMİLLETİMİZİN ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN!

Hollanda Türk Gençlik Kuruluşları Federasyonu (HTGF) Genel Başkanı Oğuzhan Kılıç, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayınladıkları kutlama mesajında Atütürk’ün başlattığı başkaldırının emperyalizme unutulmaz bir yenilgi tattırdığına vurgu yaptı.

Dünya tarihinde, ordusuyla bu dendi sıkı bağlarla kenetlenmiş, büyük Türk milleti’nden başka bir ulus yoktur. Bunun en açık örneğini Ulusal Kurtuluş Savaşı’dır.

26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi ile Anadolu’ya bir daha çıkmamak üzere yerleşip mührünü vuran Türkler, 30 Ağustos 1922 Dumlupınar, bir başka ifadeyle Başkomutanlık Meydan Muharebesi zaferiyle emperyalizme unutamayacağı bir yenilgi tattırarak eşsiz bir kahramanlığı göstermiş; yurt, bayrak ve ezan gibi üstün hasletlerinden zerre kadar taviz vermeyeceğini dost ve düşmana göstermiştir. 19 Mayıs 1919’da başlayan, İnönü Savaşları ile düşmanın belinin kırılması sağlanan, Sakarya Savaşı ile düşmanın Ankara’ya ilerlemesi durdurulup geri çekilmeye zorlayan, Başkomutanlık Meydan Savaşı ile kesin olarak zaferle sonuçlanan Kurtuluş Savaşı, Türk ve dünya tarihine altın harflerle yazılmıştır. Kendi çıkarları için insanlığın huzurunu kaçırmayı kendinde kronik hastalık haline getiren, evrensel barışın en büyük düşmanı emperyalist güçlere ‘Kuvayi Milliye’ ruhuyla vurulan son darbe’yle Türkiye Cumhuriyeti’nin istiklali, egemenliği ve toprak bütünlüğü kesin olarak sağlandı. Türklük abidesi Cumhuriyet yapıtının mimarı Büyük Atatürk, temelini attığı anti-emperyalist çığırla mazlum uluslara ilham ve ışık kaynağı olmuş; Türk milleti için çağdaşlaşma, uluslaşma, uygarlaşma ve kalkınma’nın değişmez sembolü olmuştur.

Bu görkemli ve destanımsı utku, Büyük Atatürk’ün manevi önderliğinde çağa uygun bir şekil alarak Türk’ün hakları için Avrupa’nın bağrında sürmekte olan bir demokratik başkaldırı’dır. Dün olduğu gibi bugün de milletimiz ve onun Avrupa’da yaşayan şerefli parçası olan toplumumuz üzerinde oynanan oyunlar durmaksızın devam etmektedir. Küresel boyutu da olan batı kaynaklı emperyalizmin kötü hastalığı; insanımızı etnik temelde ayrışmaya dayanan toplum mühendisliği projeleridir. Emperyalizm ‘faşist nosyonu’ gereği kendisinden başka ulusların içini karıştırmayı ve bu uluslar içinde birbirine hasım kutuplar oluşturmayı öncelikli görev bilmiştir. Terörist IŞİD’in kanlı eylemlerinden sonra mantar gibi birden bire Hollanda’da yer altından yer üstüne ortaya çıkan (ne yazık ki Türk kökeni gençlerin de aralarında bulunduğu) Cihatçı gruplar ile onları oluşturan başı boş kimliksiz ve geleceğini ‘dipsiz kuyuda’ arayan gençler, Hollanda’da devlet politikası’nın tam anlamıyla çöktüğünü ve eğitim politikaları’nın tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini göstermektedir. Türk varlığı demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne tutunarak Hollanda’da benzeri dış müdahalelere karşı kendisini korumaya çalışmaktadır.

Hollanda Türk gençliğinin iradesi Hollanda Türk Gençlik Kuruluşları Federasyonu (HTGF), Zafer Bayramı’nı kutlar, başta Büyük Atatürk olmak üzere kahramanlarımızı gönül borcuyla anar, Gazilerimize sağlık, Şehitlerimize rahmet dileriz.

Oğuzhan Kılıç
Hollanda Türk Gençlik Kuruluşları Federasyonu (HTGF)
Genel Başkanı

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s