Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

BÜYÜK SEVİNÇ – REHİNELER SERBEST

Posted by almanyahaber Eylül 20, 2014

 

sevincBaşbakan Ahmet Davutoğlu, serbest bırakılan rehineleri, özel uçak “TUR” ile saat 11.30’ta, Şanlıurfa GAP Havaalanından Ankara’ya getirdi.

Musul’da rehin alınıp daha sonra kurtarılan diplomatlar ve aileleri, Esenboğa Havalimanında aileleri tarafından Türk bayraklarıyla karşılandı. Karşılayanlar arasında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bazı milletvekilleri ile diğer ilgililer de yer aldı.

Başbakan Davutoğlu, rehinelerle buluşmak üzere Bakü’den Şanlıurfa GAP Havaalanına geçip, burada serbest kalan rehinelerle bir araya gelmişti.

Davutoğlu, kurtarılan rehinelerle uçakta buluştu

Başbakan Davutoğlu, Azerbaycan’daki programını yarıda keserek geldiği Şanlıurfa’da, kurtarılan Türk vatandaşlarıyla buluştuktan sonra birikte Ankara’ya gitmek üzere özel uçak “TUR”a geçti.

Uçağa alınan Türk vatandaşlarıyla tek tek tokalaşan Başbakan Davutoğlu, IŞİD’in alı koyduğu rehineler arasında yer alan küçük bir bebekle de bir süre yakından ilgilendi. Davutoğlu, kendi eliyle hurma yedirmeye çalıştığı bebeği kucağına alarak sevdi.

Uçakta, kurtarılan Türk vatandaşlarına da hitabep eden Davutoğlu, sözlerine, “Tekrar vatanınıza hoşgeldiniz, diyorum. Bugün bizim için bayram günü” diyerek başladı.

“Bu bayramı bize yaşatan öncelikle Allah’ın lütfudur, sizlerin metanetli, basiretli tutumunuzdur” diyen Davutoğlu, “Ayrıca bu uçağımız da yeni uçak. İlk özel misafirleri sizler oldunuz. Allah bir daha böyle bir ayrılık sizlere, alilerinize göstermesin” ifadesini kullandı.

Davutloğulu, yaşananların, böyle bir durumla karşılaşıldığında milletin tek bir bütün haline gelidiğini gösterdiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Yaşananlar göstermiştir ki böyle bir durumda karşılaşıldığında tüm millet tek bir bütün haline geliyor, zor şartlarda olan devlet görevlilerimiz omuz omuza veriyorlar. Allah bir daha acı göstermesin. Ankara’da Esenboğa’da ailelerinizle buluşacaksınız, ben de görüşmek istiyorum da olur ki hepsiyle görüşemeyiz, gittiğinizde ailelerinize, yakınlarınıza selamlarımı, metanetli tutumları dolayısıyla teşekkürlerimi ifade edin. Sabrınız için teşekkür ediyorum. Bir kez daha Allah böyle bir ayrılığı göstermesin diyorum. Allah’a emanet olun.”

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s