Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

HAMBURG POLİSİ’NİN ‘GÜLER YÜZÜ’, SAFİYE ÇELİK

Posted by almanyahaber Aralık 12, 2014

 

Komiser Derya Yıldırım- Kış (solda) ve Polis Akademisi 5. sınıf öğrencisi Safiye Çelik

Komiser Derya Yıldırım- Kış (solda) ve Polis Akademisi 5. sınıf öğrencisi Safiye Çelik

Erdal Altuntaş – Sedat Açıkbaş
HAMBURG – Göçmen kökenli gençlerin mesleğe ilgisini çekebilmek maksadıyla Hamburg Polis Teşkilatı, şehrin çeşitli semtlerinde aralarında; 22 yaşındaki Polis Akademisi 5. Sınıf öğrencisi Midyat doğumlu Safiye Çelik’in de bulunduğu dev afişler astırdı.

Kampanyanın tanıtımını yapmak üzere Wilhelmsburg polis merkezinde düzenlenen basın toplantısına Hamburg Eyaleti İçişleri Senatörü Michael Neumann, Polis Teşkilatı Başkanı Ralf Martin Meyer, Volker Wiedemann, Stefan Müller, Dieter Schreiber, tanıtım organizasyonunu yapan Komiser Derya Yıldırım – Kış ve Hamburg polisinin yeni tanıtım yüzlerinden Safiye Çelik ile çok sayıda polis ve sivil yetkili katıldı.

polis01Senatör Neumann yaptığı konuşmada, “Dört sene önce başlatılan çalışmalarla 1000’in üzerinde öğrenci alan Polis Akademisi, önümüzdeki sene de Ağustos ayından itibaren 250’nin üzerinde öğrenci alacak. Bu anlamda şimdiye kadar yapılan çalışmalar başarılı oldu. Özellikle göçmen kökenli gençlerin polislik mesleğine özendirilmesi için yapılan tanıtım çalışmalarına katılan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Diğer yetkililer de polislik mesleğinin özendirilmesi için yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, kampanyayı başarılı bulduklarını kaydettiler.

polis03Bu arada İçişleri Senatörü Neumann, polis öğrencilerinin maaşlarına senelik brüt 250 euro zam yaptıklarını duyurdu.

Wilhelmsburg Georg Wilhelm Str. üzerinde bulunan polis merkezinin duvarına asılan Safiye Çelik’in afişinin örtüsü, düzenlenen törenle indirildi. Tanıtım organizasyonunu düzenleyen Komiser Derya Yıldırım – Kış, daha çok sayıda Türkiye kökenli göçmen gençlerin poliste görev almasını arzuladıklarını belirterek, Türk gençlerine başvuru çağrısında bulundu.

Duygularını sorduğumuz, üç yaşından beri Almanya’da yaşayan Midyat doğumlu 22 yaşındaki Polis Akademisi 5. Sınıf öğrencisi Safiye Çelik: “Çok mutluyum. Herkesin sizi tanıması, sempatik bulması güzel birşey.

polis02Ama öncelikle Şubat ayında yapılacak imtihanlara hazırlanıyorum. Mezun olursam, ben de diğer meslektaşlarım gibi devriye gezip, nöbet tutarak göreve çıkacağım” diye konuştu.

 

 

 

 

polisler ve ben

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s