Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

GAZİANTEP TURU / VIDEO

Posted by almanyahaber Aralık 20, 2014


Üç gazeteci arkadaş olarak, 2014 yılı Kasım ayı ortalarında, Gaziantep’e bir haftalık seyahatte bulunduk. Maksadımız, yoğun çalışma temposundan uzaklaşıp, kısa da olsa bir tatil yapmak. Tabi tatil yaparken de –artık kanımıza işlediğinden olacak- meslekten kopmamak..

2. BÖLÜM…

Gaziantep’te gazeteci meslektaşımız ve hakem Hurşit Köse’nin (Türkiye ve POST gazeteleri muhabiri) misafiri olduk. Orhan Köse ve ailesiyle İsmail Canatan, Beyhan Köse, Abdulkadir Canatan, Abdulkadir Kurt, Zeliha Deveçeken, Ahmet Köse, Kilisli Mehmet Gözükızıl, Memican Köse, Berber Hanifi Aksoylu’ya ve isimleri aklıma gelmeyenlere de yakın ilgi ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederiz.

3. BÖLÜM…

Diğer meslektaşım Namık Kemal Alıcı (Türkiye ve POST gazeteleri reklam bölümü ve muhabiri). Bendeniz Sedat Açıkbaş (Serbest gazeteci –Türkiye, Post, ‘ http://www.habercininyeri.wordpress.com ’ haber sitesi ve TRT-Hamburg).

4. BÖLÜM…

Benim açımdan zevkli ve faydalı bir sıla-i rahim oldu diye düşünüyorum. Gaziantep, baba toprağım. Kendim de 7 yaşıma kadar Antep havasını soludum, ekmeğini yedim, suyunu içtim, toprağında yürüdüm koştum, nimetlerinden faydalandım.. Sanırım en önemlisi de; okuma-yazmayı Oğuzeli’nde öğrendim. 6 yaşımdayken ilk okuduğum yazı: “Bizim Kasap”.. Oğuzeli’nde okula (51 yıl önce) kaydolduğum ilkokulu tekrar görmek nasip oldu ama “Bizim Kasap” tabelasını göremedim..

5. BÖLÜM…

Değerli meslektaşım Namık Kemal Alıcı’nın vesile olmasıyla, hiç gidemediğim -Ceyhan’da medfun- dedemin, ninemin ve dayımın mezarlarını ziyaret etmek nasip oldu. Buradan Namık Kemal arkadaşıma teşekkür ediyorum..

6. BÖLÜM…

Lafı fazla uzatmadan sizleri gezimiz sırasında yaptığımız çekimlerle başbaşa bırakmak istiyorum. Toplam 6 saatlik çekim yaptığımız gezimizin Gaziantep’le sınırlı kalmadığını; Halfeti ve Tarsus çekimlerini de kapsadığını hatırlatmadan geçmeyeyim.. Özellikle Halfeti ve Saklıkent’i mutlaka seyretmenizi tavsiye ederim.. İYİ SEYİRLER.. Sedat Açıkbaş

7. BÖLÜM…

8. BÖLÜM…

9. BÖLÜM…

10. BÖLÜM…

11. BÖLÜM…

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s