Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

HAMBURG’DA TRABZONLULAR GECESİ – 2014 / VIDEO

Posted by almanyahaber Ocak 5, 2015

tr1Hamburg Trabzonlular ve Trabzonspor Taraftarları Derneği 15. kez gece düzenledi; geceye Sinan Yılmaz ve Urfalı sanatçı Doğan Öztürk yöre türküleriyle damga vurdu.

Binden fazla vatandaşımızın katıldığı Hamburg Trabzonlular ve Trabzonspor Taraftarları Derneği’nin 15. kez düzenlenen gecesinde kısa bir konuşma yapan Hamburg Başkonsolosumuz Fatih Ak, Alman vatandaşı Türkiye kökenlileri, 15 Şubat 2015 tarihinde yapılacak Hamburg Eyalet Parlamentosu seçimlerine katılmaya davet etti.

(VIDEOLAR SAYFANIN EN ALTINDADIR..) Sedat Açıkbaş
HAMBURG

trabzon01

Başkonsolos Ak, geceyi düzenleyenlere ve emeği geçen herkese teşekkür ederek, vatandaşlarla birarada olmaktan duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

tr2Wilhelmsburg’daki Class Düğün Salonu’nda düzenlenen gecede yöre sanatçıları Sinan Yılmaz, Kenan Yılmaz, Bizim Gönül, Serkan Özer, Aydın Akyol ile Karadeniz Folklor Ekibi davetlilere neşeli dakikalar yaşatırken, Urfalı misafir sanatçı ve işadamı Doğan Öztürk Urfa türküleriyle geceye damga vuran isimler oldular.

trabzon02Trabzonspor’un Türkiye Kupası’nda Manisaspor’u 9-0 yenmesiyle coşan vatandaşlar kendilerini piste atarak horon oynadılar.

trabzon03Geceye; Hamburg Eyalet Milletvekilleri, Kazım Abacı, Filiz Demirel ile önümüzdeki seçimlerde milletvekili adayları; Bayram İnan, Güngör Yılmaz, Nebahat Güçlü, Mustafa Akpolat, işadamları, dernek temsilcileri, sanatçı ve sporcular da katılarak Trabzonluların gecesine destek verdiler.

Başkan İlhan Yılmaz yaptığı konuşmada; çeşitli etkinliklerle vatandaşlara faydalı olmak için faaliyet gösterdiklerini, böylece vatandaşlar ve hemşehriler arasındaki dayanışmayı pekiştirmeyi ve diğer etkinliklerle de uyum konusunda topluma katkıda bulunmayı hedeflediklerini belirtti.

Bu arada, gecenin sponsorlarından Lympha ve HWG firmaları, düzenlenen çekilişle vatandaşlara çeşitli ürünler dağıttılar.

… VIDEO1..

… VIDEO2..

… VIDEO3..

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s