Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

ALMANLARIN YÜZDE 13’Ü PEGIDA’YI DESTEKLİYOR

Posted by almanyahaber Ocak 7, 2015

cami yasagicamibayrakAlman Forsa Enstitüsü tarafından yapılan kamuoyu araştırmasında, Almanların yüzde 13’ünün “Batının İslamlaşmasına Karşı Yurtsever Avrupalılar” (PEGIDA) oluşumunu desteklediği ortaya çıktı.

Forsa Enstitüsü tarafından yapılan araştırma, Almanya’da yaşayanların yüzde 13’ünün PEDİGA oluşumunu desteklediğini ortaya koydu.

Ankete katılanların yüzde 67’si bu durumun abartıldığını ifade ederken, yüzde 29’u ise “Almanya’da İslamlaşma etkisine inandıklarını” kaydetti. “İslam tehlikesi olduğunu” söyleyenlerin yüzde 71’inin PEGIDA’yı destekleyen Alternatif Parti Almanya (AfD) yanlısı olduğu açıklandı.

Ankete göre, yüzde 10’luk kesim “PEGIDA yürüyüşleri eğer benim şehrimde olursa katılırım” derken, bu görüşü savunanların büyük bir çoğunluğunun Alternatif Parti Almanya’yı desteklediği yüzde 26’lık bir kesimin de solculardan oluştuğu kaydedildi. Ankette, “Seçim olsa İslam karşıtı partiye oy veririz” diyen yüzde 10’luk kesimin, yüzde 57’si Alternatif Parti Almanya (AfD) sempatizanı ve yüzde 16’sının da aşırı solcu olduğu belirtildi.

Mevcut rakamların ülkenin orta tabakasını yansıtmadığı aksine küçük bir azınlığı temsil ettiği ifade edilirken, PEGIDA’nın siyasi partiler için bir tehlike oluşturmadığına dikkat çekildi.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s