Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

CAMİLERE SALDIRILAR SÜRÜYOR

Posted by almanyahaber Ocak 12, 2015

dormagenditib_logoDormagen DİTİB Süleymaniye Cami’ne yeniden saldırı düzenlendi. Düsseldorf Bölgesinde bulunan Dormagen DİTİB Süleymaniye Cami’ne yönelik olarak 21.12.2014 tarihinde gerçekleştirilen saldırıdan sonra, 11.01.2014 tarihinde sabaha karşı 05.00 sularında ikinci bir saldırı daha gerçekleştirilmiştir.

Söz konusu saldırıda herhangi bir can kaybı yaşanmamış, cami inşaatının duvarlarına ve minaresine ilk saldırıda olduğu gibi aşırı sağcı figürler, çeşitli ırkçı ifadeler ve Peygamberimize hakaret içeren yazılar yazılmıştır. Olayın gerçekleşmesinin ardından Düsseldorf Başkonsolosu Alattin Temür ve DİTİB Yönetim Kurulu adına Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Ilıkkan, söz konusu camiye giderek saldırıyı yerinde incelemiş, cami dernek yöneticilerinden saldırı ile ilgili bilgi almış ve cemaate geçmiş olsun dileklerini iletmiştir.

Aynı camiye yönelik bir ay içerisinde ikinci saldırının gerçekleştirilmesi Müslüman toplumu olarak bizleri endişeye sevk etmektedir. Dormagen DİTİB Süleymaniye Camine yönelik olarak yapılan saldırıda herhangi bir can kaybı yaşanmaması ise tek tesellimizdir. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği olarak, son zamanlarda artış gösteren cami saldırıları ve ırkçı gösteriler sonucunda tekraren ifade ediyoruz ki, mabedlere yönelik saldırı ve şiddet eylemlerini, ayrıca toplumsal kargaşanın her türlüsünü bütün kararlılıkla, nefret ve şiddetle kınıyoruz. Saldırıların faillerinin Alman Emniyet birimlerince en kısa sürede kanun önüne çıkarılacağını ümid ediyor, böylesine menfur olayların bir daha tekrarlanmamasını diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB)

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s