Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

İMAMLAR UYARI NÖBETİNE BAŞLADI

Posted by almanyahaber Ocak 17, 2015

imam2imam1uyariİSA AKSOYLU / KÖLN– Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Paris’te meydana gelen saldırıları kınamak amacıyla Almanya’nın önde gelen basın ve yayın kuruluşlarının önlerinde sembolik uyarı nöbetleri tutmaya başladı.

Bugün (dün) DİTİB Genel Sekreteri Bekir Alboğa, DİTİB’e bağlı imam ve vatandaşlardan oluşan bir grup Alman televizyonu RTL binasının önüne gelerek televizyon yetkilileriyle görüştüler.

Ölenler adına bir dakikalık saygı duruşunun yapıldığı ziyarette DİTİB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Bekir Alboğa, kendisini kapıda karşılayan RTL Ana Haber Moderatörü Peter Kloppel ‘e içerşisinde peygamber efendimizi simgeleyen bir kırmızı ölenleri simgeleyen 17 adet beyaz gülden oluşan çiçek demetini verererek olaylardan duydukları üzüntüyü dile getirdi. Alboğa burada yaptığı konuşmada, “Bizler hem fikir hemde basın hürriyetini savunuyoruz.Aynı zamanda peygamber efendimize de saygılı olunmasını bekliyoruz.Böyle bir rahmet peygamberini bir terör peygamberi olarak gösterilemez. O’nun getirdiği din terörle birlikte anılamaz. Ama teröristlerin yaptığı bu terörü de manada kınıyoruz. Allahu tealanın 99 isminden yola çıkacak olursak İslam dinine asla uymayan bu tür davranışları kınıyoruz. Müslümanların elbette savunma hakları vardır. Ama bunları hukuksal açıdan dile getirmek zorundayız. Kimse insanları öldürmesin, katliama karşıyız. Bu gün burada beraberimizde getirdiğimiz 17 beyaz gül ölenleri simgelerken kırmızı tek gül ise Alemlere rahmet olan peygamberimizi simgelemektedir” dedi.

RTL Ana Haber Moderatörü Peter Kloppel de yaptığı selamlama konuşmasında ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirererek teşekkürlerini sundu.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s