Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

ZDF’DE UYARI NÖBETİ

Posted by almanyahaber Ocak 17, 2015

ditibmainzeyaletbirligi kalemditibmainzeyaletbirligiDiyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), Fransa’nın başkenti Paris’te medyaya karşı terör saldırısının ardından, Almanya’da güçlü bir sinyal vermek için dün medya kurumları önünde uyarı nöbeti tuttu. Bunlardan biri de DİTİB Rheinland-Pfalz Eyalet Birliği tarafından Rheinland-Pfalz Eyaletinin başkenti Mainz’da gerçekleştirildi.

Alman İkinci Televizyon Kanalı olan ZDF’nin Mainz Lerchenberg’teki merkez yayın binası önünde gerçekleşen uyarı nöbetine, başta Rheinland-Pfalz Başbakanı Malu Dreyer olmak üzere, Uyum Bakanı İrene Alt ile Hırıstiyan Demokrat Parti CDU Eyalet Başkanı ve CDU Genel Başkan Yardımcısı Julia Klöckner de yer aldı.

ditibmainzeyaletbirligi03Çok sayıda politikacının da iştirak ettiği uyarı nöbetinde yapılan konuşmalarda, basın özgürlüğünün önemi vurgulandı. DİTİB Rheinland-Pfalz Eyalet Birliği Başkanı Yılmaz Yıldız tarafından uyarı nöbeti sonunda ZDF Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı’na bir sembolik kalem takdim edildi. Kalemin ucunun çok sivri olması dolayısı ile ZDF Başkanı, espiri yapmasına neden oldu.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s