Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

CİHANGİR BEBEĞİ ÖLÜME TERKETMEYİN / VIDEO

Posted by almanyahaber Ocak 23, 2015

cihangir bebek ve annesiSedat Açıkbaş – Erdal Altuntaş

ÖZEL HABER…..

KİEL – Almanya’nın Hamburg şehrinde ikamet eden Malatyalı Bilge (38) ve Fatih Çelikyay (37), doğuştan kalbi delik olan 2 yaşındaki oğulları Cihangir’in yaşatılması için Türk yetkililere seslenerek, yardım talebinde bulundular. Hamburg’da geçirdiği 3 ameliyattan sonra 100 km mesafedeki Kiel şehrindeki Üniversite Çocuk Kliniği’nde (Uni Klinik) 23 Eylül’den beri tedavi gören Cihangir, bir dizi ameliyata daha tabi tutuldu.

Cihangir, yaşadığı komplikasyonlar neticesi kalp nakli listesine alınarak 15. sıra verildi. Ancak hastane yetkilileri daha sonra bacakları da ilaçların yan etkisiyle tutmayan ve listede sadece 3 gün kalabilen Cihangir’in kalp nakli listesinden çıkarıldığını açıkladılar. Üç çocuğunu doğmadan kaybeden anne Çelikyay, doktorların “ölüme terkedelim” çağrılarına karşı gelerek, sakat kalma pahasına da olsa çocuğunu yaşatmak için elinden ne geliyorsa son nefesine kadar mücadele edeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanına sesimizi duyuramadık Daha önce hamileliği esnasında 3 çocuğunu doğmadan kaybeden talihsiz anne Bilge Çelikyay, doğan ve kalbi delik olarak yaşayan tek evladı Cihangir’in Türkiye’ye götürülmesi için Türk yetkililere ulaşmaya çalıştıklarını ancak, ne Cumhurbaşkanlığı’na ne Başbakanlığa ulaşamadıklarını söyleyerek “Cumhurbaşkanımızdan çocuğumuz için yardım bekliyoruz. Bu mesajım Cumhurbaşkanına ulaşsaydı Muhammed bebek gibi bize de el uzatacağından şüphem yoktu” dedi. Bilge Çelikyay: “Çocuğumuzun Türkiye’de tedavisine devam edilmesini istiyoruz. Tedavisi mümkün olmasa da, kaderinde ölüm varsa yavrum kendi memleketimizde ölsün” dedi. Baba Fatih Çelikyay da: “Bundan sonra hastane yetkililerine de güvenmiyorum. Buralarda, hastanelerde neler oluyor hepimiz biliyoruz. Kimse ne sesini duyurabiliyor ne de birşey ispatlayabiliyor” diye konuştu.

4 ayda sadece bir kez kucaklayabildi Yaklaşık 4 aydır hastane yakınlarındaki 15 metrekarelik bir odada yaşadıklarını anlatan Bilge Çelikyay: “4 aydır bu odada eşimle birlikte kafayı yiyoruz, karşılıklı ağlıyoruz. Oğlumuza, ikinci yaşgünü olan 1 Kasım’da akülü araba aldık ama daha onu bile göremedi. Çok sevdiği aykkabılarına bakarak her gece ağlıyoruz. Kolundaki çok sevdiği künyesini ameliyata girerken çıkarttılar. Çok ağladı. Tekrar koluna takmak nasip olmadı. Doktorlardan rica ettik, Cihangirim’in günlük temizlik bakımını biz yapalım diye. Maksadımız onunla vakit geçirmek, onun için birşeyler yapabilmek. 4 aydır sadece bir kez kucağıma alabildiğim yavrumun kurtulması için Allahıma sürekli dualar ediyorum” derken gözyaşlarını tutamadı. Tek ümitlerinin Türk yetkililerde olduğunu belirten anne Çelikyay, “Henüz herşey bitmedi. Belki Türkiye’de bir imkan vardır. Türk yetkililere sesleniyorum. Bize ancak siz yardım edebilirsiniz. Kendimiz için birşey istemiyoruz. Tek maksadımız, evladımızın yaşatılması. Kaderinde ölmek varsa da Türkiye’de, benim topraklarımda ölsün” dedi.

VIDEOYU İZLEMEK İÇİN.. https://www.facebook.com/video.php?v=724141047700200&set=vb.315984175182558&type=2&theater

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s