Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

ÖZVATANLILAR BAŞKANI AĞIRLADI

Posted by almanyahaber Şubat 20, 2015

OzvatanBelediyeBaskanİbrahim Ferah – http://www.postgazetesi.com

MÖRFELDEN-WALLDORF – STUTTGART-Özvatan’lı hemşehrilerini ziyaret amaçlı 12 günlük avrupa turuna çıkan Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, Özvatan Boğaziçi Yardımlaşma Derneği tarafından 10. su düzenlenen “Birlik Söleni”nde Özvatanlı’lar ile biraraya geldi. Şölene, başta Almanya olmak üzere Avusturya, Fransa, Hollanda gibi avrupa ülkelerinden birçok Özvatanlı katıldı. Dernek Başkanı Sabri Yağır konuşmasında, “Eğitimin önemini ve imkansızlıklar içinde okumanın zorluğunu bildiğimiz için, dernek olarak, okuyan, ihtiyaç sahibi gençlerimize ve yardıma muhtaç köylülerimize yardım etmeye çalışıyoruz. 10. kez düzenlediğimiz bu etkinlikte yurt dışındaki hemşehrilerimiz ile bir araya gelerek hasret gideriyor ve birlik beraberliğimizi pekiştiriyoruz” dedi.

İĞDELİ’YE KONUT MÜJDESİ

Avrupa’da yaşayan Özvatan’lı hemşehrilerini nezaket ziyareti amaçlı geldiğini ve böyle bir etkinlikte bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, “Siyasi kimliğimi çıkararak Özvatan’in menfaatleri doğrultusunda var gücüm ile çalışacağım. Buraya para toplamak için gelmedim. Özvatanımız’ın her mahallesi ve köyü aynı hizmeti alacaktır. Herkese kapımız sonuna kadar açıktır. İğdeli mevkiinde yaz sezonunda konut projesi baslatacağımızın müjdesini vermek isterim. Amacımız, ihtiyacı olan insanımızın konut sahibi olmasını sağlamaktır” dedi.

PİLAV GÜNÜNE DAVET

Başkanlığını Ertuğrul Demir’in yaptığı Özvatan Stuttgart Cemiyeti’ni de ziyaret eden Demir, “Bu ziyaretimizde, hemşehrilerimiz ile istişare ve hasbihâl etmek ve Özvatan’nımızı daha da sevdirerek geldikleri zaman daha fazla kalmalarını sağlamayı amaçlamaktayım. Her sene, birlik beraberlik adına Stuttgart Özvatanlılar Cemiyeti’nin düzenlediği Pilav Günü’ne de katılacağımı bildirir, şimdiden tüm özvatanlıları davet ederim” dedi.

İŞİMİZ BELEDİYECİLİK

Ziyareti esnasında, Frankfurt, Stuttgart, München, Remscheid, Obernai, Straßburg gibi şehirleri gezerek Özvatan, Küpeli, Kermelik, Boğaziçi dernekleri ile bazı belediye ziyaretleri de gerçekleştiren Demir, Bizim işimiz belediyecilik bu sebepten buradaki belediye başkanları ile de görüşerek bilgi alış verişinde bulunduk. Her zaman kendimizi geliştirmeye gayret etmeliyiz dedi .

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s