Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

ZEKİ AKDOĞAN GÖZYAŞLARIYLA UĞURLANDI

Posted by almanyahaber Şubat 26, 2015

zeki akdoganSEDAT AÇIKBAŞ
HAMBURG- Bergedorf semtinde hüzün, gözyaşı oldu aktı. Çocuk yaşta Almanya’ya gelen ve son nefesini verene kadar örnek bir hayat süren Zeki Akdoğan’ı kaybettik. 1970’li yıllarda gençlerin uyuşturucu, alkol, oyun salonu-kumar gibi bataklığa saplanmaması için, spor kulübü kurulmasında büyük katkıları olan, 1980’li yıllarda kurulan Kocatepe Camii’nin yaşatılması için büyük gayretler sarfeden Zeki Akdoğan 59 yaşında akciğer kanserine yenik düştü.

zeki akdogan cenazeBeş yıl önce yakalandığı akciğer kanserini kemoterapi ile atlatan Akdoğan’ın hastalığı bir hafta kadar önce nüksetti. Evinde fenalaşan Akdoğan, ilk tedavi gördüğü St. Georg Hastanesi yerine daha az donanımlı Bethesda Hastanesi’ne kaldırıldı.

zeki akdogan cenaze namaziAkdoğan ve ailesinin itirazlarına rağmen, “En yakın hastane burası” denilerek, vakit kaybedildi. EKG aletine de sokulmayan Akdoğan’ın sadece kan tahlilleri yapıldı. İki gün sonra da, “Hastalığınız nüksetmiş” denilerek tedavi gördüğü eski hastanesine nakledildi.

zeki akdogan taziyeSt. Georg Hastanesi’nde de Akdoğan’ın yıpranan bünyesinin kemoterapiyi kaldıramadığı ve ışın tedavisi uygulanacağı belirtildi. Hastane yetkilileri aileye, Akdoğan’ın bünyesinin 30 birim ışını kaldıramadığını öne sürerek sadece 20 birim ışın verdiklerini bildirdiler.

Zeki Akdoğan ertesi günü hayatını kaybetti. Çevresinde çok sevilen ve kimseye karşı bir kötü sözü olmayan Akdoğan’ın cenaze namazı, çok sevdiği bir mekân olan Kocatepe Camii’nde kılındı. Cenaze namazına yaklaşık 200 kişi katılan 3 çocuk babası Akdoğan, gözyaşları içinde memleketi olan Balıkesir’e gönderildi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s