Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

HOCALI KATLİÂMINA TEPKİ SELİ

Posted by almanyahaber Mart 8, 2015

hocali1Ermenilerin 23 yıl önce Dağlık Karabağ’da sivil ve silahsız 613 Azeri kardeşimizi şehit etmesi Hamburg’da düzenlenen bir etkinlikle tel’in edildi.

Hamburg’un en işlek alışveriş caddesi Spitaler ve Mönckeberg caddelerinin kesiştiği noktada ilginç bir gösteriyle Hocalı katliâmına dikkat çeken Azerbaycan Öğrenci Ağı mensupları, kısa gösteri sonunda izleyenlerden büyük alkış aldı.

hocali2Bahsi geçen alanda toplanan öğrenciler, pandomimle gösteriye başladı. Sahnelenen pandomim gösterisi bir düğün müziğiyle başladı. Düğünde mutlu bir şekilde eğlenen Dağlık Karabağ Azerileri, birden üzerlerine yağan Ermeni bombalarıyla ölüyor.

Yüzü beyaz bir makyajla kaplanan oyunculardan birisi henüz kundaktaki bir bebek cesediyle gösteriyi sürdürüyor. Gösteri dramatik bir şekilde son bulurken, yüzlerce izleyici oyun sonunda oldukça etkilendiklerini alkışlarla ifade etti.

hocali3Gösteriyi organize eden Azerbaycan Öğrenci Ağı (Azerbaijan Student Network) Başkanı Elşen Atayaroğlu İsmailov: “Gayemiz; 1992 yılında Sovyet Ordusu’nun desteğiyle Hocalı’da 63’ü çocuk, 106’sı kadın ve 70’i yaşlı toplam 613 sivil ve silahsız masum Azerbaycanlı’nın Ermeniler tarafından katledilmesini tüm dünyaya duyurmak ve bunu unutturmamaktır. Bu, bir soykırım ve savaş suçudur. Dünyada birçok ülke Hocalı soykırımını tanıdı. Biz diğer devletlerin de bunu tanımasını ve adaletin tecelli etmesini talep ediyoruz” diye konuştu.
hocali4SEDAT AÇIKBAŞ – HAMBURG

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s