Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

TOKATLILAR’IN 10. YIL MUTLULUĞU

Posted by almanyahaber Mart 8, 2015

tokatlilar yk ve semah ekibiKuzey Almanya’da yaşayan Tokatlı vatandaşlarımızın kurduğu Tokatlılar Derneği, kuruluşunun 10. Yılını Ufuk Düğün Salonu’nda bir eğlence gecesi düzenleyerek kutladı.

Birlik ve beraberliğin sergilendiği gecede, Türkiye’den gelen Tokat ve yöresi sanatçıları Sevda Gül ve Şükrü Cömert ile Arkadaşlar Orkestrası; vatandaşları coşturdu.

tokatlilar3Semah ekibi de yaptığı gösteriyle bol bol alkış aldı. Yaklaşık 1000 vatandaşın katıldığı gecede ayrıca sponsorluk yaparak derneğe destek veren 27 işadamına birer plaket verildi. Geceye Yeşiller Partisi Eyalet Milletvekili Nebahat Güçlü ve sivil toplum dernekleri temsilcileri ile çok sayıda işadamı da katıldı.

tokatlilar davetlilerBaşkan Sadık Çağan; yönetim kurulu üyeleri Hülya Gül, Nazlı Çağman, Nuray Küçük, Kıymet Ateş, Fikret İşçi, Turgut Duman ve Erdal Şimşek’le uyumlu bir şekilde çalıştıklarını belirterek, iki yılda bir düzenledikleri bu tür etkinliklerin hepsine ve sonuncusuna da katılan sanatçı Kıvırcık Ali’yi de andı.

tokatlilar2Bu etkinliğin dışında dini ve milli etkinlikler, izin sezonu öncesi mangal partisi gibi etkinlikler de düzenlediklerini ifade eden Tokatlılar Derneği Başkanı Sadık Çağman: “Vatanımızdan uzakta olsak da bu tür etkinliklerde buluşarak tanışıyor, görüşüyor, hasret gideriyoruz. 149 aktif üyemiz mevcut. Dernek bürosu olarak Königstrasse’deki Aula’yı kullanıyoruz. Gecemizin düzenlenmesine katkıda bulunan sponsorlarımıza ve bunda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
tokatlilar isadamlariERDAL ALTUNTAŞ – SEDAT AÇIKBAŞ / HAMBURG

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s