Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

GÖÇMENLER BİRLİĞİ YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

Posted by almanyahaber Mart 9, 2015

1ewbElmshorn Göçmenler Birliği 21. Genel Kurulunu yaptı

Merkezi Elmshorn şehrinde bulunan Göçmenler Birliği 21. Olağan Genel Kurulunu yaptı. Harun Öznarin oybirliği yeni Başkan seçildi. Yardımcı başkanlıklara; Reinhard Pohl, Karl-Fred Pentzek ve Hansjörg Mauch seçildiler. Yönetim kurulu toplam 15 üyeden oluştu ve bununla yönetime 6 yeni üye daha katılmış oldu.

4ewbAyrıca değişik milletten ve gençlerin de Yönetim Kurulunda bulunulmaları için çaba harcanmış oldu. Bu vesile ile hangi milletten olursa olsun, geleceğimiz Gençlere yer verilmesi gerekmekte olduğuna inanan Genel Kurul bu Vizyon ile doğru olanı yapmıştır.

Aynura Guliyev Kasacı ve Mali Sorumluluk, Nazan Malkoc yine Sekreter ve Barış Karabacak derneğin Basın Sözcüsü olarak seçildi. Denetleme Kurulu’na Şeref Akdem, Halil Akkaya ve Azmi Akgül seçildi. Yönetimdeki diğer 5 Asil Üyeler de çeşitli konumlarda ve görevlerde yer aldı. Son altı yıldır yönetimde Kasacı ve Mali sorumluk görevini sürdürmüş olan Harun Öznarin aynı zamanda Gençlik projeleri ve çeşitli projelerde Gençlik Politikası Sözcüsü olarak Projeleri yönetmişti. Bunun yanısıra dernekte babası ile beraber çalışarak büyüdüğünü ve bizzat çoğu şeyi babasından görerek öğrendiğinin altını çizen Öznarin; “Ama bu her şeyi babam gibi yapacağım demek değildir” dedi.

3ewbNicolai Overbeck Başkanlığında Ruth Cymbalista ve Neslihan Öznarin-Ateş’in Divanı yönettikleri toplantı çok uyumlu ve olumlu geçti ve tüm kararlar oybirliğiyle kabul edildi. Overbeck şöyle dedi: “Başkanlığa devam etmek istemeyen Hayri Öznarin, 20 yıldır sevgi ve sabırla süregelen köklü ve düzenli işleyen bu kurumla yeni başkan ve yönetim kuruluna 20 Projeli, 28 Çalışanlı, 15 Üye Kuruluş ve yüzlerce üye, merkezle beraber ayrıca 8 şubeli profesyonel bir tesis bırakmıştır” dedi.

Hansjörg Mauch; başarılı, eglenceli, sevecen ve sabırlı çalışmaları için eski Preziden’e tüm Dernek ve Kurum adına teşekkür ederek hediyeler taktim etti ve duygusal bir konuşma yaptı. EWB Yönetim Kurulu adına Genel Kurul’da bir sürpriz yapıldı ve Göçmenler Birliği Derneği adına, tarihinde ilk kez, Onursal Prezidenlik Unvanı Hayri Öznarin’e verildi ve bu Sürpriz Genel Kurul tarafından alkışla destek gördü. Federal Milletvekili Dr. Ernst-Dieter Rossmann da Hayri Öznarin için bir takdir konuşması yaptı ve 20 yıllık başarılı çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür etti ve hediyeler verdi.

Hayri Öznarin yaptığı duygusal veda konuşmasının akabinde şöyle söyledi: “21 yıl sonra: EWB (GB) ile beraber geldiğimiz yeri ve konumu görünce, bir de dönüp arkama baktığımda – samimiyetimle şunu söylemeliyim ki; ben EWB (GB)’de vizyonumu tamamlamışımdır!.. Her şey için ve bu geçen 21 yılda, eşim ve ailemle beraber, yanımda duran, bana destek olan ve yalnız bırakmayan dostlarıma, üyelerime, sevenlerime ve hatta düşmanlarıma bile candan teşekkür etmek isterim!”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s