Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

HAMBURG GALATASARAY DERNEĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Posted by almanyahaber Mart 9, 2015

gs kongreHamburg Galatasaray Spor Kulübü Derneği’nin Olağan GK Toplantısı 1 Mart Pazar günü Hamburg Türk Toplumu salonunda yapılmıştır. Gayet demokratik bir ortamda cereyan eden Genel Kurul’da 2 yıl süre ile seçilen yeni yöneticilerimizin isim ve görevleri 9 Mart Pazartesi günü kamuoyuna duyurulacaktır. Faaliyet programımız ise, önümüzdeki haftalar içersinde netleştiğinde, medya ve sosyal paylaşım sitelerinde açıklanacaktır.

Süleyman Kayhan, Ali Kurtuldu ve Önder Zeybek’ten oluşan Divan heyeti tarafından yönetilen Genel Kurul toplantımızda, G. Saray derneği’nin TGH’ya üyeliği de görüşülülerek üyelerimizce kabul edilmiş ve bu konuda yeni yönetim kuruluna yetki verilmiştir.

MEDYA YAYINLARI OBJEKTİF OLMALIDIR
Belirli zamanlarda Gazete Hamburg adlı internet sitesinde Zafer Özpolat imzasıyla yayınlanan Galatasaray Hamburg Derneği eski Başkanları Abdullah Akar, Mehmet Günyar ve mevcut Eşbaşkan Kamuran Pelek hakkında yapılan yalan ve yanlış haberleri Yönetim Kurulu olarak dernek camiası adına şiddetle kınıyoruz. Özgür basının objektif haber yapma mecburiyeti olduğunu, Derneğimizde öteden beri görev yapan değerli yönetici arkadaşlarımızın kulüp aşkıyla gönüllü hizmet verdiklerini hatırlatırız.

1 Mart Pazar günü yapılan seçimli kongremizde, görevleri, kendilerine tahsis edilen özel bölümden toplantıyı takip etmek olduğu halde, sürekli olarak kongre divan heyetine sataşarak toplantının akışını etkilemeye çalışan Basının bir bölümünün sergilediği olumsuz tavır, üyelerimizin ve misafirlerimizin gözünden kaçmamıştır.

Ayrıca, Kongrede Galatasaraylıların yalancı ve sahtekar olmadığını her zaman doğruları ve hakkı savunduğunu bu vesileyle gelinen süreçte TGH üyeliğine olumlu görüş beyan eden içerikte bir konuşma yapan ve oylama sonucu oy çokluğuyla üyeliğin olumlu onaylanmasında etkisi olan Abdullah Akar’a konuşması anında tepki gösteren Basın mensubu birisi hızını alamayıp genel kurulun havasını Kongrenin kapanışında Ağza alınmayacak ifadelerle yüksek sesle hakaret ederek ( www……. isimli internet sitesinin sahibi Zafer Özpolat isimli şahıs) bozmuştur.

Bu şahıs öteden beri toplumumuzun değerli şahsiyetlerine kaynağı belli olmayan kin ve nefretle her zaman yazdığı uydurma ve yalan haberlerle kendisine ait haber sitesinde kusan, kalemini tehdit ve şantaj amaçlı, yalan haberler ve yorumlarla adileşerek karalama kampanyalarına kalkan kişi www…… isimli internet sitesinin sahibi Zafer Özpolat isimli Gazetecilik oynayan şahısdır.

Olay Zafer Özpolat’ın kapanış konuşmalarının yapıldığı ve yeni seçilen yöneticilerin tebrik edildiği bir anda; Gazeteci Emin Sağlık ve Mustafa Akpolat ile basında tarafsızlık üzerine sohbet eden Abdullah Akar’a hitaben karşı taraftan yüksek sesle sözlü hakaretiyle başlamıştır.

Geçmişten gelen çeşitli kurum ve kişilere yönelik kişisel kin ve öfkeyle tartışmayı tamamen başka mecralara çekmek amacıyla yapılan bu eylem kabul edilemez bir durumdur.
Derneğimizin geçmişte 3 dönem başkanlığını yapmış bugüne kadar devam eden bir çok projeyi hayata geçiren başkan olarak halen divan üyesi Abdullah Akar’a herkesin duyabileceği yüksek ses tonuyla “şov yapıyorsun lan şerefsiz’’ diye hakaret eden bu şahsa, Abdullah Akar çirkin ifadelerini ve terbiyesizliklerini kendisine iade ederek doğal olarak karşı tepki vermiştir. Zafer Özpolat isimli şahıs kendisine gösterilen tepkiden dolayı başka bir olaya mahal vermemek üzere salondan çıkarılmıştır.

Ismarlama yorumlarla kendisine ait internet sitesinde olayın gerçekleştiği TGH’ ya üyelik konusunun çok ötesine taşıyarak aslı astarı olmayan, akla mantığa sığmayan ithamlarla (Konsolosluk Memuru, Diplomat, Mit mensubu vs. gibi) tamamen konuyu o kişiyi itibarsızlaşma ve bir resmi kurumu da töhmet altında bırakmaya çalışmanın gazetecilik etik kuralları ile bağdaşmadığını, bu tür haber tarzının faullü bir dövüş olduğunu, atılmaya çalışılan çamurun daha sonra bir Bumerang’a dönüşebileceğini hatırlatmak isteriz.

Aslı olmayan haberlerle beslenen ve bilhassa derneğimizin üye, yönetici ve başkanlarını hedef alan bu yalan ve yanlış haberleri kendilerine adeta görev edinmiş ve bazı sıfatlarla gazeteci kimliğine bürünmeye çalışan şahısların, yapmış oldukları hangi kişisel nedenlere dayalı olduğunu bilmediğimiz bu yazıları kanuni mercilere aksettirmemize gerek kalmadan derhal tekzip etmelerini ve bundan sonra derneğimize ait toplantı ve etkinliklerimizde bulunmalarını istemediğimizi kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Galatasaray Hamburg Derneği Yönetim Kurulu

Hamburg, 04.03.2015

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s