Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

BAŞKAN’DAN KÖPRÜBAŞI DERNEĞİ’NE ZİYARET

Posted by almanyahaber Mart 11, 2015

Baskan_Gumrukcuoglu_Koprubasi_Ziyaret_05Başkan Gümrükçüoğlu Köprübaşı Derneği’ni ziyaret etti

Bir dizi inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’ne gelen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, merkezi Neuss şehrinde aynı çatı altında faaliyet gösteren Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği ile ilçenin eski adını taşıyan Güneşara Kültür Derneği’ni ziyaret etti.

Baskan_Gumrukcuoglu_Koprubasi_Ziyaret_01Eyaletdeki Trabzon hemşehri derneklerini de ziyaret eden Başkan Gümrükçüoğlu, gerçekleştirilen halk buluşmalarıyla gurbetteki Trabzonlu hemşehrilerinin sorunları dinledi.Yoğun programına rağmen Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği’nin davetini kıramayan Başkan Gümrükçüoğlu, Köprübaşılılarla da bir araya geldi.

Baskan_Gumrukcuoglu_Koprubasi_Ziyaret_06Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği Başkanı Ahmet Anaç, Güneşara Kültür Derneği Başkanı Mustafa Aydın ve dernek üyeleri tarafından karşılanan Başkan Gümrükçüoğlu’na dernek çalışmaları hakkında kısa bilgi verildi.

Baskan_Gumrukcuoglu_Koprubasi_Ziyaret_04Gösterilen misafirperverlikten dolayı hemşehrilerine ve dernek yönetimine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Trabzon ilimizin şirin Köprübaşı içemiz tarihi olduğu kadar, bir de ruhu vardır. Adnan Kahvecioğlu, Recep Yazıcıoğlu gibi yüzlerce sayacağımız değerler yetiştirmiştir. Köprübaşı insanı birbirlerine tutkundur. Almanya’da da bunu görmek beni ziyadesiyle mutlu etmiştir. Birlik ve beraberlik adına güzel işler yapıyorsunuz. Allah birlik ve beraberliğinizi daim eylesin. Burada sizlerle birlikte olmaktan, sizlerle tanışmaktan çok mutlu oldum. Ben bu manada Köprübaşılı hemşehrilerimi takdir ve tebrik ediyorum. Başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum” dedi.

Baskan_Gumrukcuoglu_Koprubasi_Ziyaret_03Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği Başkanı Ahmet Anaç, yoğun programlarına rağmen derneklerini ziyaret eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve beraberindeki heyete, her iki dernek ve üyeleri adına teşekkür etti. Anaç, 14 Mart’ta 2 binin üzerinde katılımcı ile gerçekleştirecekleri Köprübaşılılar Gecesi’nde Büyükşehir Belediye Başkanlarını da yanlarında görmek istediğini ifade ederek geceye davet etti. Bu yıl seçim arefesinde olduklarını dile getiren Başkan Gümrükçüoğlu, önümüzdeki yıl Köprübaşılılar Gecesi’ne katılacağı sözünü verdi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, derneğin şeref defterini imzalamasının ardından, dernek yöneticileriyle günün anısına fotograf çektirmesiyle ziyaret sona erdi.

ERCÜMENT AYDIN

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s