Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

GALATASARAY HAMBURG’DA GÖREV BÖLÜMÜ

Posted by almanyahaber Mart 12, 2015

ziya toprak ve kamuran pelekmehmet atakSEDAT AÇIKBAŞ / HAMBURG

1 Mart 2015 tarihinde Hamburg Türk Toplumu (TGH) salonunda yapılan Hamburg Galatasaray Spor Kulübü / Derneği’nin Olağan Genel Kurul toplantısında 2 yıl süre ile seçilen yöneticilerin yeni yönetimdeki görevleri, Teşvik Kurulu üyesi Selami Albayrak’ın Altona’daki Reise 24- Erlebniss Center adlı mekanında verdiği kahvaltılı toplantıda belirlendi.

Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıda ayrıca bir medya organında derneğin bazı yöneticileri hakkında süregelen olumsuz yazılar ile 23 Nisan Bayramı, 19 Mayıs kutlamaları ve ananevi Pilav Günü üzerine başlatılan hazırlıklar görüşüldü. Dernekten Yönetim Kurulu adına yapılan Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Mehmet Atak imzalı açıklamada: “Medya ile eskiden beri süre gelen karşılıklı anlayış ve işbirliği çerçevesinde hem bazı anlaşmazlıkların çözüme kavuşturulması hem de etkinliklerimiz hakkında açıklamalarda bulunmak üzere, muhtemelen 4 veya 5 Nisan tarihlerinde, tüm medya temsilcilerinin de davet edileceği bir kahvaltı düzenlemesi uygun bulunmuştur. Toplantımızda alınan diğer önemli bir karar ise, kongrede de açıklanan Eşbaşkanlık sisteminin hayata geçirilebilmesi yönünde en kısa zamanda Olağanüstü Kongre’ye gidilmesi için gerekli hazırlıklara başlanmasıdır” denildi.

gs kongreYeni Yönetim Kurulu’nda görev bölümü şöyle oldu: Başkan: Ziya Toprak, Eşbaşkan: Kamuran Pelek, Bşk. Yrd.: Aydın Aktürk, Bşk. Yrd.: Yücel Sarıtaş, Bşk. Yrd.: Nihat Kırmızı, G. Sek.: Önder Zeybek, Sayman: Murat Çinkaya, Kadınlar Kolu: Esma Arslan, Halkla İlişkiler ve Basın Sözcüsü: Mehmet Atak. Disiplin Kurulu: Abdullah Akar, Gürol Gür, Mehmet Günyar. Denetleme Kurulu: Ercan Uzunpınar, Celal Pamukoğlu, Gül Aydın.

Öte yandan Galatasaray Hamburg Derneği tarafından genel kurul günü çıkan olayla ilgili yapılan açıklamada kısaca şu görüşlere yer verildi:

abdullah akarMEDYA YAYINLARI OBJEKTİF OLMALIDIR

Belirli zamanlarda G. Ham. adlı internet sitesinde Z. Ö. imzasıyla yayınlanan Galatasaray Hamburg Derneği eski Başkanları Abdullah Akar, Mehmet Günyar ve mevcut Eşbaşkan Kamuran Pelek hakkında yapılan yalan ve yanlış haberleri Yönetim Kurulu olarak dernek camiası adına şiddetle kınıyoruz. Özgür basının objektif haber yapma mecburiyeti olduğunu, Derneğimizde öteden beri görev yapan değerli yönetici arkadaşlarımızın kulüp aşkıyla gönüllü hizmet verdiklerini hatırlatırız.

1 Mart Pazar günü yapılan seçimli kongremizde, görevleri, kendilerine tahsis edilen özel bölümden toplantıyı takip etmek olduğu halde, sürekli olarak kongre divan heyetine sataşarak toplantının akışını etkilemeye çalışan Basının bir bölümünün sergilediği olumsuz tavır, üyelerimizin ve misafirlerimizin gözünden kaçmamıştır.

olayAyrıca, Kongrede Galatasaraylıların yalancı ve sahtekar olmadığını her zaman doğruları ve hakkı savunduğunu bu vesileyle gelinen süreçte TGH üyeliğine olumlu görüş beyan eden içerikte bir konuşma yapan ve oylama sonucu oy çokluğuyla üyeliğin olumlu onaylanmasında etkisi olan Abdullah Akar’a konuşması anında tepki gösteren basın mensubu birisi, hızını alamayıp genel kurulun havasını kongrenin kapanışında ağza alınmayacak ifadelerle yüksek sesle hakaret ederek (… isimli internet sitesinden Z. Ö. isimli şahıs) bozmuştur. Bu şahıs öteden beri toplumumuzun değerli şahsiyetlerine kaynağı belli olmayan kin ve nefretle her zaman yazdığı uydurma ve yalan haberlerle kendisine ait haber sitesinde kusan, kalemini tehdit ve şantaj amaçlı, yalan haberler ve yorumlarla adileşerek karalama kampanyalarına kalkan kişi … isimli internet sitesinden ZÖ isimli gazetecilik oynayan şahısdır.

Olay ZÖ’nün kapanış konuşmalarının yapıldığı ve yeni seçilen yöneticilerin tebrik edildiği bir anda; Gazeteci Emin Sağlık ve Mustafa Akpolat ile basında tarafsızlık üzerine sohbet eden Abdullah Akar’a hitaben karşı taraftan yüksek sesle sözlü hakaretiyle başlamıştır. Geçmişten gelen çeşitli kurum ve kişilere yönelik kişisel kin ve öfkeyle tartışmayı tamamen başka mecralara çekmek amacıyla yapılan bu eylem kabul edilemez bir durumdur. Derneğimizin geçmişte 3 dönem başkanlığını yapmış bugüne kadar devam eden bir çok projeyi hayata geçiren başkan olarak halen divan üyesi Abdullah Akar’a herkesin duyabileceği yüksek ses tonuyla ”şov yapıyorsun lan şerefsiz” diye hakaret eden bu şahsa, Abdullah Akar çirkin ifadelerini ve terbiyesizliklerini kendisine iade ederek doğal olarak karşı tepki vermiştir. ZÖ isimli şahıs kendisine gösterilen tepkiden dolayı başka bir olaya mahal vermemek üzere salondan çıkarılmıştır. Ismarlama yorumlarla kendisine ait internet sitesinde olayın gerçekleştiği TGH’ya üyelik konusunun çok ötesine taşıyarak aslı astarı olmayan, akla mantığa sığmayan ithamlarla (Konsolosluk Memuru, Diplomat, Mit mensubu vs. gibi) tamamen konuyu o kişiyi itibarsızlaşma ve bir resmi kurumu da töhmet altında bırakmaya çalışmanın gazetecilik etik kuralları ile bağdaşmadığını, bu tür haber tarzının faullü bir dövüş olduğunu, atılmaya çalışılan çamurun daha sonra bir Bumerang’a dönüşebileceğini hatırlatmak isteriz.

Aslı olmayan haberlerle beslenen ve bilhassa derneğimizin üye, yönetici ve başkanlarını hedef alan bu yalan ve yanlış haberleri kendilerine adeta görev edinmiş ve bazı sıfatlarla gazeteci kimliğine bürünmeye çalışan şahısların, yapmış oldukları hangi kişisel nedenlere dayalı olduğunu bilmediğimiz bu yazıları kanuni mercilere aksettirmemize gerek kalmadan derhal tekzip etmelerini ve bundan sonra derneğimize ait toplantı ve etkinliklerimizde bulunmalarını istemediğimizi kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Galatasaray Hamburg Derneği Yönetim Kurulu

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s