Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

FATİH ERBAKAN HAMBURG’DA / VIDEO

Posted by almanyahaber Mart 15, 2015

hamburg protokolErbakan Vakfı Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Hamburg’da katıldığı “Erbakan’ı anma ve Suriye ile dayanışma” gecesinde duygulu anlar yaşadı.

Kapıda “Mücahid Erbakan” tezahüratla karşılanan genç siyasetçi, yıllar önce rahmetli babasıyla gördüğü yaşlı hacı amcaları tekrar görünce, oldukça duygulandı. Gece, Avrupa Kur’ân-ı Kerîm okuma birincisi Yunus Emre Demirci’nin tilâvetiyle başlarken, Suriyeliler Derneği Başkanı Muhammed Cuni, bölgedeki durum hakkında bilgi verdi, çeşitli video çekimleriyle zalim Esed’in zulmünü anlattı.

muhammed cuniMuhammed Cuni, bölgedeki sivillerin çok zor durumda olduğunu, yaralıların tedavisi için ilaç göndermeye çalıştıklarını, Türk Kızılayı vasıtasıyla yaralılara ulaşabildiklerini söyledi.

Erbakan Vakfı Almanya Başkanı Recep Kara ve Vakfın Avrupa sorumlusu birer konuşma yaptıktan sonra kürsüye “Mücahid Erbakan!” tezahüratlarıyla gelen Fatih Erbakan:

fatih erbakan“Bu salonda, cefakar, vefakar, 30-40 yıllık; yılmayan, vazgeçmeyen, aksaçlı, aksakallı Milli Görüşçü büyüklerimizi görüyorum ve selam olsun o büyüklerimize diyorum. Cenab-ı Allah genciyle yaşlısıyla, kadınıyla çocuğuyla birlikteliğimizi daim kılsın. Sizler önümüze konulan tüm engellere, türlü zorluklara, türlü hile ve desiselere rağmen, Erbakan hocamızdan almış olduğunuz ferasetinizle, bu davadan zerre kadar sapmadınız. Koltukların, makamların, mevkilerin, maddi imkanların peşinden savrulup gitmediniz ve çok şükür ki, halen daha ‘benim liderim Erbakandır, benim davam Milli Görüştür’ diyebiliyorsunuz” diye konuştu.

Gecenin en anlamlı olayı ise; zalim Esed’in kimyasal silahlarla öldürdüğü, esir ettiği sivillere yaptığı işkenceleri ihtiva eden bir videonun salonda bulunan çocuklar sebebiyle kadınlar tarafından durdurulmasıydı..

Gecenin şoke eden konuşmasını ise Almanya Erbakan Vakfı Kuzey Almanya Başkanı Lütfü Güler yaptı. Vefâ konusunda Milli Görüş’e ve salonun dolmamasına sitem eden Lütfü Güler: “Biz bugün burada cemaatin burayı hınca hınc doldurmasını, hatta dolup taşmasını beklerdik. Ancak bize birçok engeller çıkarıldı. Rahmetli hocamız Erbakan tarafından kurulan teşkilat tarafından afişlerimiz astırılmadı, broşürlerimiz dağıttırılmadı. El ilanlarımızın dağıtılmasına müsaade edilmedi. Bunu sizin bilmeniz gerekir diye düşündüğüm için açıklıyorum. Bu teşkilatın temelinde, Erbakan hocamızın imzası var. Mücadelesi var, alın teri var. Bir söz vardır; köpeğin hatırı yoksa sahibinin vardır diye. Bu kadar mı düştük. Birçok cami ve cemiyetlerde afişlerimizin asılmasına müsaade edildi, el ilanlarımızı dağıttık ama kendi teşkilatımızdaki cemiyetler, bize engeller çıkardı. İnşallah onlar da doğruyu, gerçeği görecekler, zamanla onlar da bunu anlayacaklardır” dedi..

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s