Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

MUSTAFA NECATİ ÖZFATURA’NIN YORUM YAZISI

Posted by almanyahaber Mart 17, 2015

mno yesilay-2008MUSTAFA NECATİ ÖZFATURA – TÜRKİYE GAZETESİ

İngilizlerin İslam düşmanlığı

İslam düşmanları, tâ ilk asırdan beri, İslamiyet’i yok etmek için çalışıyorlar. Şimdi de, çeşitli adlarla, çeşitli planlarla saldırıyorlar. Cehenneme gidecekleri bildirilmiş olan itikadı bozuk kimseler de müslümanları doğru yoldan ayırmak için, hile ve iftira yapıyorlar. Böylece, İslam düşmanları ile işbirliği yaparak, Ehl-i sünneti yıkmaya uğraşıyorlar.

Bu saldırıların öncülüğünü İngilizler yaptı. Bütün kaynaklarını, hazinelerini, silahlı kuvvetlerini, donanmasını, tekniğini, politikacılarını ve yazarlarını bu işte kullandı. Böylece, dünyanın en büyük iki İslam devleti olan Hindistan’daki Gürganiyye ve üç kıt’a üzerine yayılmış bulunan Osmanlı İslam devletlerini yıktı. Her yerde İslam’ın değerli kitaplarını yok etti. İslam bilgilerini birçok yerlerden sildi, süpürdü.
İkinci Cihan Harbinde, komünistler yok olmak üzere iken, bunların kuvvetlenmelerine, yayılmalarına sebep oldu. İngiliz Başbakanı James Balfour, 1917’de, müslümanların mukaddes yerleri olan Filistin’de Yahudi devletinin kurulması için çalışan Siyonizm teşkilatını kurdu. İngiliz hükümeti, bu işi senelerce destekleyip, 1947’de İsrail devletinin kurulmasını sağladı. Yine İngiliz hükümeti, 1932’de, Arabistan Yarımadası’nı Osmanlılardan alıp, Süudlara teslim ederek, İslamiyet’e en büyük darbeyi vurdu.
1944’de Japonya’da vefat eden Abdürreşid İbrahim efendi, 1910’da İstanbul’da basılan Âlem-i İslam kitabının ikinci cildinde, (İngilizlerin İslam düşmanlığı) yazısında diyor ki:
“Hilafet-i İslamiyyenin bir an evvel kaldırılması, İngilizlerin birinci düşüncesidir. Kırım muharebesine sebep olmaları ve burada Türklere yardım etmeleri, hilafeti yıkmak için bir hile idi. Paris muahedesi, bu hileyi ortaya koymaktadır. Her zaman Türklerin başına gelen felaketlerde İngiliz parmağı vardır. İngiliz siyasetinin temeli, İslamiyet’i yok etmektir. Bu siyasetin sebebi, İslamiyet’ten korkup müslümanları aldatmak için, satılmış vicdansızları kullanırlar. Bunları İslam âlimi, kahraman olarak tanıtırlar. Sözün özü, İslamiyet’in en büyük düşmanı İngilizlerdir.”
***
Türkiye’nin önüne taş konuluyor
Başta İsrail (Siyonizm) olmak üzere, ABD, AB ve AB içinde Almanya ve Türk Devletinin değişmeyen düşmanı İran ve diğer taşeronlar Türkiye’nin gelişmesini her daim önlemektedirler. Dahası Türk halkının; Türk-Kürt-Sünni-Alevi-dindar-laik olarak bölünmesi için son derece faaliyet içindedirler.
Çözüm sürecini başarısızlığa uğratmak ise şu anda ilk hedefleridir. Kürt asıllı vatandaşlarımızın tamamına yakını kan ve gözyaşının durmasını son derece arzulamaktadırlar. 30 yıldır Kürtleri istismar eden ve onların üzerinden çeşitli rant sağlayanlar her çareye başvurarak çözüm sürecini önlemek isteyeceklerdir. Allahü teala bu şer (iç ve dış) güçlerden korusun. Amin.
CHP’nin en büyük talihsizliği Kılıçdaroğlu gibi bir lideri oluşudur. Şu ana kadar söylediğinin arkasında durmamıştır. Zaman ve zemine göre görüşünü değiştirebilmektedir. “CHP’yi kapatacaklar” sözü ile duygu istismarı yapmakta, bu şekilde oy toplama peşindedir.
Ancak vaktiyle AK Partinin hazırlamış olduğu “partilerin kapanmasını önleyen kanun teklifi” karşısında sadece susmuştu. Şimdilerde de kapatma konusunu bıraktı. Kafasını seçim barajına takmıştır. Kaldı ki, seçimden 1 yıl önce seçimle ilgili bir değişiklik yapılamaz.
CHP’li Gürsel Tekin’in “iktidar olursak, gazetelere el koyacağız” sözünü, varsayalım AK Partili bir yetkili söylemiş olsaydı, gerek Türkiye’de gerekse Türkiye dışında son derece büyük gürültü çıkartılırdı. Medya neden sustu? Çünkü istisnalar hariç medyanın en az yüzde 70’i milli değildir. Faiz lobisi, küresel sermayenin ve bazısı dış güçlerin kontrolündedir.
Muhalefetin çoğu memlekette ekonomik kriz, siyasi ve sosyal bir kaos istemektedir. Maalesef Türkiye’nin ekonomik olarak güçlenmesine, büyük projelere imza atmasına karşıdır.
İsrail “One Minute”in intikamını almak için muhalefeti kullanmaktadır. Muhalefetin bazı liderleri de milli değildir. Siyonizm onları kullanmaktadır. Bunlar Siyonizme hizmet ettiklerini fark etmiyorlar. İktidar hırsı yalnız gözlerine değil kalblerine, dimağlarına da perde indirmiştir.
Çok azı hariç asırlardır Türk aydını Yahudi’ye hizmetçilik yapmıştır. Osmanlıyı yıkan 31 Mart Vakası ve daha nicelerinin arkasında hep Siyonizm vardır. “Gazetelere el koyacağım” tehdidinde bulunan CHP neden dava açmıyor? Açamaz çünkü dava açarsa musluktan bazı pislikler akabilir!..
14.3.2015

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s