Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

GÜNEŞARA’NIN BAYBURT’TAN KONUĞU, VALİ ODABAŞI

Posted by almanyahaber Mart 25, 2015

validen_balcok_a_plaketBayburt Valisi Odabaşı, Güneşara Derneği’ni ziyaret etti

Bayburt Valisi Yusuf Odabaş, merkezi Neuss şehrindeki Güneşara Kültür Derneği’ni ziyaret ederek hemşerileri ile hasret giderdi.

Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği’nin davetlisi olarak Almanya’da gelen Vali Odabaş, Köprübaşı ilçesinin eski adını taşıyan Güneşara derneğinde hemşehrileriyle biraraya geldi.

Aynı çatı altında faaliyet gösteren Güneşara Kültür Derneği Başkanı Mustafa Aydın, Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği Başkanı Ahmet Anaç ve dernek üyeleri tarafından karşılanan Vali Yusuf Odabaş’a dernek çalışmaları hakkında kısa bilgi verildi.

vali_hemsehrileriyle_biraraya_geldiDernek başkanları Aydın ve Anaç geceye katılımlarından ötürü Vali Yusuf Odabaş’a teşekkür etti.

vali_odabasa_plaketSıcak ortamda geçekleşen ziyarette Vali Yusuf Odabaş, gösterilen misafirperverlikten dolayı hemşehrilerine ve dernek yönetimine teşekkür etti. Geceyi değerlendiren Vali Odabaş, „Muazam bir akşamda hemşehrilerimle birlikte oldum. Onlarla hasret giderim“ dedi. Birlikteliğin önemine vurgu yapan Odabaş; „Esasen kültürel geceler birlikteliğin, beraberliğin pekişmesine, kaynaşmaya vesile oluyor. Avrupa’nın merkezinde böyle kalabalık topluluğu bir arada gördüğüm için organizede emeği geçenleri kutluyorum. Birlik ve beraberlik adına güzel işler yapan, burada da imkanlarını bizlere sunan Güneşara Derneği Bakanı Mustafa Aydın ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyorum.

vali_odabasi3Allah birlik ve beraberliğinizi bozmasın, daim eylesin. Köprübaşı vadisinden buralara gelip bu çatı atında toplanan hemşehrilerime de derneklerine sahip olmalarına, kültürlerine, geleneklerine sahip olmalarına davet ediyorum. Gençlerin olduğu yerde umut vardır, gelecek vardır, o bakımdan gençliği de çok önemsiyonum. Düşünen, üreten, sorgulayan, değerlerine bağlı, milli ve manevi hassasiyetlerinden uzaklaşmamış bir gençliğe ihtiyacımız var. Bu anlamda gençleri de yanımıza almayıyız. Sizlerle bir arada olmaktan ve sizlerle tanışmaktan çok mutlu oldum. Siz değerli hemşehrilerimi takdir ve tebrik ediyor, kalbi şükranlarımı sunuyorum“ dedi.

Konuşmasının ardından Güneşara Kültür Derneği Başkanı Mustafa Aydın ziyaret anısına Vali Yusuf Odabaş’a plaket verdi.

validen_erkilic_a_plaketProgram çerçevesinde Vali Yusuf Odabaş, Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği’nin düzenlediği „Birlik, Beraberlik ve Dayanıma Gecesi“ne vermiş olduğu katkıdan ötürü Eventhalle Schwelm salonunun sahibi İsrafil Erkılıç ile desteklerini esirgemeyen Köprübaşılı işadamı İbrahim Balçok’a plaket verdi.

Vali Odabaş, Güneşara Kültür Derneği Başkanı Mustafa Aydın ve dernek yöneticileri tebrik ederek, şeref defterine duygu ve düşüncelerini yazdı.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s