Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

GÜNGÖR YILMAZ’DAN İYİ BAŞLANGIÇ

Posted by almanyahaber Mart 30, 2015

h-gy4h-gy3Güngör Yılmaz, Eyalet Parlamentosu Başkanlık Divanı’na seçildi.

Hamburg Eyalet Parlamentosu Sosyal Demokrat Parti (SPD) Güngör Yılmaz, oyların yüzde 84 ile Parlamento Başkanlık Divanı Katip Üyeliği’ne getirildi. Almanya’nın Hamburg Eyaleti Parlamentosu Başkanlık Divanı’na Türkiye kökenli siyasetçi Güngör Yılmaz seçildi. Şubat ayında yapılan eyalet parlamentosu seçimlerinde oyların yüzde 45,6’sı toplayarak açık farkla en güçlü parti olan Sosyal Demokratlar Parti (SPD) milletvekili olan Trabzon Oflu Güngör Yılmaz (54), partisi adına Eyalet Parlamentosu Başkanlık Divanı’na girdi.

h-gy5Carola Veit (SPD) başkanlığındaki sekiz kişilik divana partisi tarafından katip üyeliği için aday gösterilen Güngör Yılmaz, oyların yüzde 84’ü gibi yüksek bir rakamla divana seçildi. Parlamento oturumlarını yönetmekle görevli Başkanlık Divanı’nda Yılmaz imza yetkisine sahip katip üyesi olarak oylamaların, sayımların organizesi ve denetimini parlamenter prosedüre uygun şekilde yapılmasını gözleyecek, parlamento başkanının yükünü hafifletecek.

Yılmaz: “Gurur duydum”

Yılmaz aday gösteren SPD Grubu Başkanı Andreas Dressel, açıklamasında “Güngör Yılmaz ile yeni bir yüzü Hamburg Eyalet Parlamentosu Başkanlık Divanı’na aday gösterdiğimiz için sevinç duyuyoruz. Parlamento yönetiminde göçmen kökenli bir vekilin bulunmasının kentimizin çeşitliliğinin her alanında yansımasının bir güzelliği ve gerekliliği olduğuna inanıyoruz” dedi.

Güngör Yılmaz, partisinin kendisi bu denli önemli aday göstermesinden gurur duyduğunu ifade ederek, “Parti arkadaşlarımın bana layık gördüğü görevi en iyi şekilde yerine getirmek için çalışacağım” dedi. Yılmaz katip üyeliği seçiminde oyların yüzde 84’ü ile 121 sandalyeli parlamentonun çok büyük bir çoğunluğunun desteğini almasının da kendisini çok sevindirdiğini kaydetti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s