Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

TATİLDE PROSEDÜR DEVRİMİ

Posted by almanyahaber Mart 30, 2015

pax02pax01 atilla tasbasiSEDAT AÇIKBAŞ

Bir Türk işadamı, grup halinde tatil yapan turistlerin havalimanına ve otele varışlarında gereksiz yere yeniden çek edilmesine son veren ve ileride oldukça yaygınlaşması beklenen bir sistem buldu. Kiel’de çalışan turizmci Atilla Taşbaşı, 3 yıl üzerinde çalışarak geliştirdiği ‘Paxcloud’ adı verilen sistemle tatilcilerin vakit kaybetmesini önleyeceğini ileri sürdü.

Taşbaşı, turistlerin otele yerleşirken ‘Hotel Chek’ adlı elle yapılan çek işlemlerinin gereksiz olduğunu, tatilcilerin zaten yer ayırtırken bütün bilgileri verdiğini, bunun sadece dijital ortama kaydedilmesi gerektiğini ifade etti.

Bu yılın sonuna kadar Paxcloud sistemini Türkiye’deki 3 bin otele yerleştireceğini belirten Taşbaşı, QR kodu ve App sistemiyle desteklenen Paxcloud ile hiçbir tatilcinin veya turistin otel kapısı önünde gereksiz yere kuyrukta beklemek zorunda kalmayacağını söyledi. Taşbaşı: “Check-in prosedürü, varış havalimanında başlıyor. Gelen turistler ilk varış noktasından itibaren sisteme QR kodu üzerinden giriş yapıyor. Sistemimiz basit anlatımla bir bilgi paylaşım sistemi. Böylelikle havalimanındaki 100 kişinin bekleme süresini 55 dakikadan 14 dakikaya düşürmüş oluyoruz. Hedefimiz bu süreyi daha da kısaltarak 8 dakikaya düşürmek” dedi.

İşadamı Taşbaşı’nın geliştirdiği Paxcloud sistemi için şimdiden Traffics, Tourias, Merlin X, Schmetterling, Bewotec, Tropo ve JT Touristik destek vereceklerini bildirdiler. Taşbaşı ayrıca havaalanlarında da hızlı çek için aynı sistemi önereceğini belirtti. 1841 yılında Thomas Cook arafından turizm amaçlı olarak düzenlenen ilk grup seyahatinden beri elle yapılan tüm işlemler, başarılı turizmci işadamımız Atilla Taşbaşı’nın 3 yıl süren çalışmaları sayesende artık dijital ortamla hizmete sunulacak. Atilla Taşbaşı’nın bu çalışmaları Alman medyasında da geniş şekilde yer aldı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s