Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

UZLAŞMA MAHKEMESİ’NDEN YEŞİLLER’E DARBE

Posted by almanyahaber Mart 30, 2015

nebahat gucluyesiller logoNebahat Güçlü’ye karşı partiden ihraç talebiyle açılan dava oy birliğiyle reddedildi! Nebahat Güçlü’nün seçim çalışmaları sırasında ülkücülerden oy istediği gerekçesiyle Yeşiller Partisi’ndenr ihraç edilmesi talebiyle Uzlaşma Mahkemesi’nde yapılan duruşmayla ilgili açıklama şöyle:

Hamburg Yeşiller Partisi yönetiminin Uzlaşma Mahkemesi’ne başvurarak Nebahat Güçlü’nün partiden ihraç edilmesi talebi, 5 kişilik mahkeme heyeti tarafından oy birliğiyle reddedildi. Böylelikle Hamburg Yeşiller Partisi yönetimi bu konudaki taleplerinde de istedikleri sonuca ulaşamadılar.

Parti yönetimi, seçim kampanyası sürecinde Türk Federasyonu’nun kültür şölenine katılan Nebahat Güçlü’nün partiden ihraç edilmesi talebiyle Uzlaşma Mahkemesi’ne başvurmuştu. Uzlaşma Mahkemesi, Güçlü’ye, daha hafif bir ceza olan ihtar cezası bile vermeye gerek görmedi. Kararla ilgili açıklama yapan Nebahat Güçlü, “Uzlaşma Mahkemesi’nin kararı sevindirici. Söz konusu olayla ilgili daha önce kamuoyuna yönelik yapmış olduğum açıklamaları bugüne kadar kabul etmeyen Hamburg Yeşiller yönetimi, Uzlaşma Mahkemesi’nin de açıklamalarımı inandırıcı bulmasıyla birlikte bu açıklamaları kabul etmek zorunda kaldı” dedi.

Güçlü açıklamasına şu şekilde devam etti: “Yeşiller yönetiminin de, hakkımda açmış olduğu ihraç davasının gerek insani, siyasi ve gerekse hukuksal açıdan her yönüyle yanılgı olduğunu görmüş olduklarını ümit ediyorum. Tüm bu zor süreçte yanımda olan herkese ve özellikle değerli avukatım Christian Maaß’a çok teşekkür ediyorum”.

Duruşmada, Hamburg Yeşiller Partisi’nin ana davanın tüm hukuki danışmanlık masraflarını da üstlenmesi kararı alındı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s