Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

BİR TEK UÇAĞIMIZ EKSİK / VIDEO

Posted by almanyahaber Nisan 17, 2015

havacilik03SEDAT AÇIKBAŞ HAMBURG – Almanya’nın Hamburg şehrinde düzenlenen Uluslararası Havacılık Fuarı’na katılan Türk firmaları göğsümüzü kabarttı. Havacılık Fuarı bu yıl iç kabin donanımı ile catering ve servis branşlarını da birleştirerek düzenlendi. Hamburg Başkonsolosumuz Mehmet Fatih Ak ve çalışma arkadaşları fuara katılan toplam 19 Türk firmasını ziyaret ederek yetkililerle görüş alışverişinde bulundu. Başkonsolos Ak ve ekibi ilk önce THY iştirakı niteliğindeki Türk Kabin İçi Sistemleri Sanayi A.Ş. – Turkish Cabin Interiors (TCI) standını ziyaret etti. THY Teknik A.Ş. Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel, Başkonsolos Ak’a Bilgi verdi. Ardından Cihan Deri Sanayi A.Ş. standına geçen Başkonsolos Ak ve ekibini, firmanın YK Başkanı Metin Çelik, Katerina Dilgin, Ecem Eren ve Kamil Aynacı ağırladı.

THY Teknik AŞ’nin ve HAVELSAN tarafından geliştiren SKY-Fe kabin içi eğlence sistemini inceledi. SKY-Fe standına geçen Başkonsolos Ak’a, THY Strateji Planlama ve Projeler Müdürü Vehbi Özer tarafından bilgi verildi.

THY Teknik A.Ş. Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel: “THY Teknik ve THY yan kuruluşları olan koltuk ve kabin içi malzemeleri firmalarımızla bu sene Hamburg Havacılık Fuarına katıldık. Bundan dört sene önce katıldığımızda sadece gezen ve seyreden kimselerdik. Bu süre içinde geliştirdiğimiz yüksek teknolojili ürünlerimizi satmaya geldik. Bu bizim için gurur verici bir fuar anı oldu. Şimdi 3 standımız var. Başka Türk firmalarımız da var. Bunlardan bir tanesi HAVELSAN ile birlikte geliştirdiğimiz uçaklardaki kabin içi eğlence sistemleri ki bu; mevcut rakiplerine göre hayli gelişmiş bir sistemdir. Bunu pazarlıyoruz, firmalara tanıtıyoruz.

Ayrıca yine sertifika edinmiş uçakların kabin koltukları ve galeylerini de sergiliyoruz. Bu ürünlerimiz de rakiplerinden geri kalacak durumda değil. Teknolojik, tasarım ve işçilik olarak hepsi bütün dünyadaki en iyi ürünler sınıfında olan ürünlerdir. THY’nın sivil havacılığa olan katkısından dolayı biz de gurur duyuyoruz. Bir sene sonra buraya en az 50 firma getirecek şekilde, daha büyük katılımlı olacak şekilde katılmayı planlıyoruz. Bunu inşallah Ekonomi Bakanlığı’nın da yardımıyla gerçekleştireceğiz ve Türkiye’nin bu kondaki gücünü hayırlısıyla göstereceğiz” dedi.

Başkonsolos Mehmet Fatih Ak ise fuarı sitemiz için değerlendirdi. Bildiğiniz gibi Hamburg havacılık endüstrisi bakımından önemli bir şehir. Her geçen yıl bu fuarlara katılan Türk firması sayısının artması ndan memnuniyet duyuyoruz. Şu ana kadar 6-7 firmamızı gezdim. Hepsinde de heyecanı ve mutluluğu gördüm. Ümid ediyoruz ki seneye milli katılım şeklinde daha kapsamlı ve bizi daha iyi temsil edecek şekilde, endüstrimizi daha iyi yansıtabilecek şekilde bir katılım organize edilecek.

Özellikle TCI’nin standı gerçekten etkileyici. HavelSan’ın yaptığı çalışmalar çok güzel. Bunlarkendi ulusal havacılık endüstrimizin gelişimi açısından önemli adımlar. İnşallah çok daha iyi noktalara geleceğiz ve bu fuarlar bu adımların atılması için ve yeni bağlantıların yapılması için çok iyi fırsatlar. Bütün firmalarımızı tebrik ediyorum” dedi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s