Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

SURUÇ KATLİÂMI PROTESTO EDİLDİ

Posted by almanyahaber Temmuz 20, 2015

sur2NAMIK KEMAL ALICI
HAMBURG- Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 30 kişinin öldüğü bombalı saldırı, Hamburg ve Dortmund kentlerinde eş zamanlı olarak protesto edildi. Hamburg’daki protesto gösterisi, Hamburg Başkonsolosluğu önünde yapılırken, Hamburg Demokratik Güçbirliği Platformu (HDGP) tarafından organize edilen gösteriye yaklaşık 500 kişi katıldı. Büyük bir ihtimalle İŞİD tarafından yapıldığı ifade edilen terör eylemini kınayanlar, katliâmdan Almanya ve Türkiye’yi sorumlu tuttular.

sur1Sol Parti Hamburg Eyalet Milletvekili Cansu Özdemir, Almanya’nın bölgeye İŞİD’e karşı savaşanlara gönderdiği silahların terör örgütünün eline geçtiğini belirterek, Türkiye’nin de buna katkıda bulunduğunu iddia etti. Özdemir, bölgedeki güvenlik zaafiyetinden de Türkiye’yi sorumlu tuttu.

sur3Özdemir: “Orada ölen o gençler, Kobani’nin yeniden ayağa kalkması için yardıma giden gençlerdi. Ellerinde oyuncaklarla Kobani halkına moral vermek ve çocuklara bayram hediyeleri vermeye gideceklerdi” diye konuştu.

HDGP adına konuşma yapan avukat Mahmut Erdem İŞİD’i lanetleyerek, saldırıda ölenlerin acısını paylaştıklarını söyledi. Konuşmaların ardından göstericiler ellerindeki dövizlerle birlikte İŞİD’e karşı sloganlar atarak Gänsemarkt’a yürüdüler.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s