Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

SİVASLILAR’DAN BAYRAMLAŞMA KAHVALTISI / FOTO GALERİ

Posted by almanyahaber Temmuz 21, 2015

sivas01SEDAT AÇIKBAŞ – HAMBURG / Hamburg Sivaslılar ve Sivasspor Taraftarları Derneği (HSSTD), vatandaşları ve sivil toplum dernekleri temsilcilerini bayramın son günü bayramlaşma kahvaltısında buluşturdu.

Harburg Rathaus’da yeni açılmasına rağmen gözde mekanlardan birisi haline gelen SİMAT restoranda verilen kahvaltıya Hamburg Türk Veliler Birliği Başkanı Asalettin Soylu, Trabzonlular ve Trabzonspor Taraftarları Derneği Başkanı İlhan Yılmaz, Hamburg Galatasaraylılar Derneği adına Esat Erverdi, Hamburg Galatasaraylılar Derneği Kadın Kolları temsilcisi yazar Esma Arslan, Avrupa Urfalılar Derneği Başkanı Ali Coşkun, Hamburg Irak Türkmenleri Derneği Başkanı Ramzi Jasim, işadamları ve vatandaşlar katılarak bayramlaştı.

Hamburg Sivaslılar ve Sivasspor Taraftarları Derneği Başkanı Ruhi Özer ve HSSTD Kadın Kolları Başkanı Şenol Çetin davetlileri kapıda karşılayarak ağırladı. Başkan Özer yaptığı konuşmada, Ramazan’da elde edilen kazanımların, Ramazan sonrası da sürdürülmesi gerektiğini ifade etti. Özer: “Bayramlar, iç dünyamızdan başlayarak, sevgi ve huzuru dalga dalga topluma yaymanın, birbirimizi kardeş bilerek daha çok gözetmenin, öksüzleri sevindirmenin yoksulları barındırmanın yakınlarımızdan başlayarak dargınları barıştırmanın ve sonuçta birbirimizin gönlüne girmenin sevincini yaşadığımız kutlu zaman dilimleridir” dedi.

Trabzonlular ve Trabzonspor Taraftarları Derneği Başkanı İlhan Yılmaz da fikir ayrılıklarının gayet normal olduğu dünyada, ortak değerlerde buluşup, dostça, kardeşçe yaşanılması gerektiğine işaret etti. Başkan Yılmaz, Hamburg’daki sivil toplum derneklerinin daha sık biraraya gelmesiyle aralarındaki birlik ve beraberliğin pekişeceğini belirtti.

Hamburg Galatasaraylılar Derneği Kadın Kolları temsilcisi yazar Esma Arslan, Hamburg’da faaliyet gösteren derneklerin çeşitli etkinliklerde daha sık buluşması gerektiğine dikkat çekti.

SİMAT’ın sahiplerinden Lütfü Güler ise davetlilere teşekkür ederek kendilerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

sivas03

sivas02

sivas04

sivas05

sivas06

sivas07

sivas08

sivas09

sivas10

sivas11

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s