Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

KORNWESTHEIM CAMİSİNE ÇİRKİN SALDIRI

Posted by almanyahaber Ağustos 8, 2015

atib 3ATİB Kornwestheim, Avrupa Türk İslam Birliği Derneği’ne gece geç saatlerde yapılan saldırı ile camları kırılıp, duvarlarına örgütün sembolleri yazıldı.

Dursun Ali Baysal
KORNWESTHEIM- PKK ve PKK’nın gençlik kolları YDG-H, ATİB Kornwestheim Merkez Camisine saldırıp tüm camlarını kıırdı. Aynı cemiyete, 7 sene önce de benzeri bir saldırı yapılmıştı.

atib 2ATİB yönetiminden yapılan açıklamada, “Kornwestheim teşkilatına saldıran hainlerin bir an önce yakalanmasını ve adaletine ve hukukuna güvendiğimiz Alman devleti tarafından cezalandırılmalarını istiyoruz” denildi.

Bir açıklama yapan ATİB Bölge Başkanı Abdulcelil Akyüz; “Giriştikleri bu tür vahim saldırı ile ATİB Kornwestheim Merkez Camisi ve cemaatini sindireceklerini sanan cahil ve ahmak PKK, giriştikleri 7 yıl önceki saldırıdan da ders çıkarmamış görünüyor. Bu son yedi senede ATİB Merkez Camisi’nin 7 Kat daha fazla büyüdüğünü bilmiyorlar. Bu tür saldırılar bizi korkutup sindirmediği gibi, bizim birbirimize bağlanmamızı, kenetlenmemizi, daha büyük bir inanç ve şevkle davamıza sarıldığımızı unutuyorlar. Unutmayın, bu tür saldırılar davanıza giden yolda birer ufak çakıl taşlarıdır. Bu sizi yıldırmayacaktır. O camlar yapılır ve yola devam edilir.” diye konuştu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s