Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

TÜRKİYE – POLONYA: 73-83 / VIDEO

Posted by almanyahaber Ağustos 24, 2015

basketbol hamburgAvrupa Basketbol Şampiyonası öncesi Hamburg’da Süper Cup turnuvasına katılan Basketbol Milli Takımı ilk maçında Polonya’ya 83-73 yenildi.

Turnuvanın milli marşlar bölümünde ise tam bir rezalet yaşandı. Milli marşımızı okuyan ismi Türk bir bayan, kelimeleri telaffuz edemedi. Polonya milli marşını da okuyan bayan, bizim milli marşımızdaki Türkçe karakterli harfleri İngilizce telaffuz etti. Mesela: “Karaman irkima bir gul”, “olmazdir hakkimiz” gibi. Marşı dikkatle dinleyin daha iyi anlayacaksınız.

Karşılaşma öncesi en önemli husus da, yaklaşık 10 Türk gazetecisi akredite yapmasına rağmen “listede isminiz yok” denilerek içeri alınmadı. Yaklaşık 2 saatlik uğraşılar sonucu Türk gazeteciler (biraz da baskıyla) içeri alındı; ancak, birçok gazeteci bilet alarak içeri girmişti bile!.. Böyle bir olay Türkiye’de yaşansaydı, Alman medyası olayı tüm dünyaya ‘SKANDAL’ başlığıyla duyururdu. Almanların bu ilk sabıkası değil. 30 yıllık basın hayatımda en az 20 kez ‘listede isminiz yok’ denilerek kapıdan çevrildim.

Reklamlar

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s