Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

MÜLTECİLER KAVGA ETTİ: 5 YARALI / VIDEO

Posted by almanyahaber Ekim 7, 2015

jenfeld multeci kampiAlmanya’da çeşitli milletlere mensup sığınmacıların yerleştirildikleri merkezlerde kavgalar bitmek bilmiyor. Geçen hafta 300 kişi kapasıteli binaya 800 kişinin yerleştirildiği Hamburg’un Bergedorf semtindeki merkezde çok sayıda Afgan ve Suriyeli sığınmacının birbirine girmesi sonucu aralarında polislerin de bulunduğu 8 kişi yaralanmıştı.

Dün de Wilhelmsburg’daki merkezde Afgan ve Arnavut sığınmacılar birbirine girdi. Bıçak ve sopalarla birbirine giren 50 sığınmacının karıştığı kavgada 5 kişi yaralandı; bıçakla yaralanan bir kişi hastaneye kaldırıldı.

Braunschweig şehrinde yaklaşık 300 Cezayir ve Suriyeli sığınmacının karıştığı kavga ise, 60 polisin müdahalesi ile güçlükle ayrılabildi.

Tercümanın bulunmadığı merkezlerde sığınmacılar genellikle ağır şartlardan şikayetçi. Bergedorf’taki kavgadan önce görüştüğümüz Suriyeli sığınmacılar; yer darlığından, soğuktan ve pislikten şikayetçi oldular. Jenfeld’deki çadırkampta 20 metrekarelik çadırlar bir perde ile ikiye üçe ayrılarak toplam 12-15 kişi yaşamak zorunda bırakılıyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s