Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

TÜRKİYE’DE 2016’NIN İLK BEBEKLERİ

Posted by almanyahaber Ocak 1, 2016

semih_bebek2016 yılının ilk bebekleri İstanbul’da Esila Erva, Ertuğrul Ömer, Zonguldak’ta dünyaya gelen Zeynep Miray ve Erzurum’da dünyaya gelen Ömer Faruk oldu. İstanbul’da dünyaya gelen bebeklere İstanbul Valisi Vasip Şahin eşi Şeyma Şahin ile birlikte altın taktı.

2016 yılının ilk bebekleri İstanbul’da Esila Erva, Ertuğrul Ömer, Zonguldak’ta dünyaya gelen Zeynep Miray ve Erzurum’da dünyaya gelen Ömer Faruk oldu.

İSTANBUL VALİSİ ŞAHİN, YILIN İLK BEBEKLERİNE ALTIN TAKTI

İstanbul Valisi Vasip Şahin, 2016 yılının ilk bebeklerine altın taktı. Eşi ile birlikte hastaneyi ziyaret eden Şahin, “Tüm vatandaşlarımıza da 2016 yılının daha sağlıklı, daha huzurlu, daha mutlu bir şekilde yaşandığı bir yıl olmasını temenni ediyorum” dedi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin eşi Şeyma Şahin ile birlikte Üsküdar’da bulunan Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yılın ilk bebeklerine altın taktı. Vali Şahin, ilk bebekleri olan Mustafa ve Kübra Özdemir çiftini ziyaret etti. Esila Erva bebeği kucağına alan Şahin, aileyi tebrik ederek, bebeğin vatana ve millete hayırlı olmasını diledi. Daha sonra da Sevgi Kaynakçı’nın bebeği Ertuğrul Ömer’i kucağına alan Vali Vasip Şahin, bebeklere altın taktı.

Şahin, “Aileler için hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bugün tabi bu çocuklarımızla doğan çok sayıda ülkemizde çocuklarımız var. Bunlara da sağlıklı, uzun ömürler diliyorum. Biz tabi burada sizin de gördüğünüz gibi, sağlık alanında gerçekten ülkemiz göğsümüzü kabartacak ilerlemelere, iyileşmelere sahne oldu. İnşallah bunun daha da ileri gitmesi için bütün sağlık çalışanlarımız en son fedakarlıkları, verebilecekleri emeği vermeye çalışıyorlar. Ben onlara teşekkür ederim. Tüm vatandaşlarımıza da 2016 yılının daha sağlıklı, daha huzurlu, daha mutlu bir şekilde yaşandığı bir yıl olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

İlk çocukları olduğu için mutlu olduğunu ifade eden Esila Erva’nın annesi Kübra Özdemir, “Çok heyecanlıyız, ilk bebeğimiz. Heyecanla bekliyorduk zaten doğum biraz geç oldu. Çok mutluyuz” diye konuştu.

Vali Şahin hastaneden ayrılırken, hastane personelinin de yeni yılını kutlayarak bir süre sohbet etti.

ZONGULDAK’TA “ZEYNEP MİRAY”

2016 yılının ilk bebeği 00.16 sıralarında Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde dünyaya geldi. Yeşim ile Barış Özcan çiftinin Zeynep Miray adını verdikleri kız bebekleri yeni yıl ile birlikte dünyaya gözlerini açtı. Hemşireler tarafından kucağına bebeği verilen anne Yeşim Özcan, yeni yıl ile birlikte bebeklerine kavuştukları için çok mutlu olduğunu söyledi. İkinci kez baba olan Barış Özcan ise kendilerine böyle bir evlat verdiği için şükür ettiğini dile getirdi. 3 yaşında Miraç Can Meriç isimli bir oğlu olduğunu ve çok istedikleri kız çocuğuna da kavuştuklarını belirten baba Özcan “”Önce şükürler olsun diyorum. Allah’a hamd olsun. Bizlere böyle bir evlat verdi. Bundan 3 yıl öncede oğlumuz oldu. Rabbim bir de kız çocuğu bağışladı” dedi.

Genç çiftler bebek sevinçlerini birlikte yaşarken bebeğin ananesi de ilk takısını taktı. Yeşim Özcan’ın annesi Songül Çakıcı bebeğe altın takarak kızı ve damadını tebrik etti.

ERZURUM’DA “ÖMER FARUK”

Erzurum’da 2016 yılının ilk bebeği Ömer Faruk oldu. İlk çocuk heyecanını yaşayan Zeynep Aksu (28) ve Niyazi Aksu (35) çifti, 2016’nın ilk dakikalarında erkek çocuğu sahibi olmanın mutluluğunu yaşadı.

Erzurum Nene Hatun Kadın Doğum Hastanesi’nde yılın ilk dakikalarında dünyaya gelen Ömer Faruk bebek, hastanedekilerin ilgi odağı oldu. Anne Zeynep Aksu ilk çocuk heyecanı yaşadıklarını belirterek, “İlk çocuğum olduğundan hem çok mutluyum hem de çok heyecanlıyım. 2016 yılının çocuğumla birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yıl olmasını istiyorum” dedi. Özel sektörde çalışan baba Niyazi Aksu da sevinçli olduklarını söyleyerek, “Allah herkese nasip etsin. Vatanımıza milletimize hayırlı bir evlat olsun inşallah” diye konuştu.

KAYSERİ’DE “DAMLA”

Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Kliniği’nde saat 00.00’da doğan 2016 yılının ilk bebeğine Damla adı verildi. Yağmur-Mehmet Bozkurt çiftinin ilk bebeği olan Damla, objektiflere poz verdi. Damla’nın annesi Yağmur Bozkurt, ilk defa anne olduğundan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

MALATYA’DA ELİF ASEL

Çiğdem ve Ahmet Kargin çiftinin kız çocuğu olarak 00.07’de dünyaya gözlerini açan Elif Asel bebek Malatya’da yılın ilk bebeği olarak kayıtlara geçti. Malatya Devlet Hastanesi Beydağı Kampüsü Kadın Doğum Bölümü’nde normal doğumla dünyaya gelen Elif Asel bebek 3 kilogram 100 gram ağırlığında hayata merhaba dedi. 31 yaşındaki anne Çiğdem Kargin ile 31 yaşındaki eşi Ahmet Kargin yeni yılın ilk dakikalarında bebeklerini kucaklarına almanın mutluluğunu doyasıya yaşadı.
İlk çocuğunu dünyaya getirdiğini ifade eden genç anne Çiğdem Kargin, bebeklerine Elif Asel ismini verdiklerini belirtti. Oldukça heyecanlı olduğunu söyleyen anne Kargin, “Bebeğimizin doğumunun yılbaşına denk gelmesini beklemiyordum. Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın. Çocuğumun yeni yılın ilk dakikalarında dünyaya gelmesinden dolayı çok mutluyum. 2016 yılında inşallah her şey yoluna girer, ülkemiz çok karışık çünkü inşallah her şey yoluna girer” diye konuştu. Baba Ahmet Kargin de 2016’nın herkese huzur ve barış getirmesi temennisinde bulunarak, ilk çocuklarını yılın ilk dakikalarında kucaklarına almanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

ÇORUM’DA” İNCİ FATMA”

Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde dünyaya gelen yeni yılın ilk bebeğinin ilk ziyaretçisi Vali Ahmet Kara oldu. Vali Kara, eşi Mesude Kara ile 2015 yılının son dakikalarını, Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin doğum servisini ziyarete ayırdı.
Asuman ve Serkan Akoğlu çiftinin saat 00.03’te dünyaya gözlerini açan bebeğini ziyaret eden Vali Kara ve eşi, aileye evlatlarıyla birlikte sağlıklı bir ömür geçirmeleri temennisinde bulunarak, bebeğin vatanına, milletine ve ailesine hayırlı bir evlat olması dileğinde bulundu.

Akoğlu çiftini tebrik eden Vali Kara, çiftin ikinci bebeklerine altın hediye etti. Akoğlu çiftinin sezaryen doğum ile dünyaya gelen bebeklerine İnci Fatma adını verdiği, 2 kilo 940 gram doğan ve 49 santimetre boyundaki bebek ile annesinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Anne Akoğlu başarılı geçen bir doğumun ardından ikinci çocuğunu kucağına almanın sevincini yaşadığını belirterek, “Allah’ım uzun ömür versin” dedi.

ADANA’DA “ERCAN”

Adana’da Dilek Moral ve Orhan Demir çiftinin 00.01’de dünyaya gelen bebeği Ercan, 2016 yılının ilk bebeği oldu. Minik Ercan’a Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan altın taktı.

Başkan Çelikcan, yeni yıla Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören hasta ve hasta yakınları ile birlikte girdi. Burada hasta ve hasta yakınları ile birlikte geri sayım yapan Başkan Çelikcan, daha sonra kaynar dağıttı. Başkan Çelikcan, 2015’in son gününde dünyaya gelen bebekleri de ziyaret ederek ailelerine hediyeler verdi.

Sezaryen ameliyatı ile 00.01’de dünyaya gelen Ercan bebeğin yanına da giden Başkan Çelikcan, cumhuriyet altını taktı. Başkan Çelikcan, “2016’nın ilk bebeğini ziyaret etmek için buraya geldik. İnşallah 2016 ile beraber hayırlı kaderler diliyorum. Burada bu etkinliği hazırlamış olduğumuz birçok broşürü dağıtarak anne-bebek ölüm riskinin azaltılması ile ilgili sosyal bir farkındalık oluşturmak amacıyla yaptık. ‘Hoş geldin bebek projemiz’ kapsamında arkadaşlarımız 14 bin aileyi ziyaret etti. Hem bebek hem anne için bilinçlendirici broşür ve hediyeler verdik. Ben inanıyorum ki bu çalışmalardan anne ve bebeklerimiz gerekli bilgiyi alarak hayata daha farklı bakacaklarına inanıyorum” dedi.

VEDAT KILIÇ-DOĞAN ALCA-MUSTAFA ESEN-METİN BAŞAR-M. MUTTALİP YALÇIN -ALİ GÖÇ – İSMAİL SEYMEN-ERDAL AKBUĞA

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s