Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

TRABZONLULAR GECESİNDE BULUŞTULAR

Posted by almanyahaber Ocak 13, 2016

tra03Erdal Altuntaş – Sedat Açıkbaş

 

tra012002 yılından beri sosyal – kültürel alanda Hamburg ve civarındaki vatandaşlara hizmet veren Hamburg Trabzon ve Trabzonspor Taraftar Derneği’nin düzenlediği, adeta geleneksel hale gelen ‘Karadenizliler Gecesi’ Class Düğün Salonu’nda yapıldı.

tra06Bin kişilik salon tamamen dolarken, SPD Hamburg Eyalet Milletvekili Güngör Yılmaz, sivil toplum dernekleri başkan ve temsilcileri ile vatandaşlar senede bir kez düzenlenen gecede eğlendiler. Geceye Mavilim orkestrası ile Köz Urfa Restoran’ın sahibi ve sanatçı Doğan Öztürk çalgı ve sesleriyle renk kattılar.

tra05Seslendirdiği parçalarla geceyek katılan büyük bir bölümü Karadenizli vatandaşları coşturan Doğan Öztürk, aynı zamanda gecenin sponsorluğunu da yaparak derneğe büyük katkıda bulundu.

BAŞKAN’DAN VEDA
tra02Derneğin üç dönemden beri Başkanlığını yürüten İlhan Yılmaz derneğin faaliyetlerini ve hedeflerini anlattı ve toplumda oluşturduğu farklılığa dikkat çekti. Vatandaşlara dernekleşme tavsiyesinde bulunarak bunun faydalarının altını çizen ve kendilerinin dernek olarak Almanya toplumuna sosyal- kültürel anlamda katkıda bulunma hedefinde çalışmalarını sürdüreceklerini ifade eden Başkan İlhan Yılmaz; gelecek dernek yönetimi seçimlerinde de gençlerin önünü açmak, bayrak yarışını devretmek adına tekrar aday olmayacağını açıkladı.

tra04Çalıştığı tüm yöneticilere, sivil toplum ögütlerine, siyasi parti temsilcilerine, vatandaşlara teşekkür eden Yılmaz: “Görevim süresince en önemli konu olan eğitim üzerinde yoğunlaştık. Bu konuda maalesef ebeveynlerin ilgisi yetersiz. Lütfen anne-babalar, çocuklarının eğitimlerinde daha hassas olsunlar. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum” dedi.
HAMBURG

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s