Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

URFALILAR KARDEŞLİK MESAJI VERDİ

Posted by almanyahaber Ocak 15, 2016

urfa01Erdal Altuntaş – Sedat Açıkbaş – HAMBURG

Harburg’da Phönix Düğün Salonu’nda düzenlenen Avrupalı Urfalılar Derneği Dayanışma Gecesi büyük ilgi görürken, yaklaşık 1000 kişilik salon tamamen doldu.

urfa02Girişin ve yemek- meşrubat ile tatlı çeşitlerinin ücretsiz olduğu geceyi sanatçılar; İzollu Mehmet, Doğan Öztürk, Şahap Akagün, Baran Çelik ve Urfalı Feyzi Urfa Sıra Gecesi Ekibi renklendirdi. Geceye Hamburg Eyalet Bağımsız Milletvekili ve Hamburg Türk Toplumu Başkanı Nebahat Güçlü, Yeşiller Partisi Milletvekili Murat Gözay ile sivil toplum dernekleri başkan ve temsilcileri de katılarak keyifli anlar yaşadılar.

urfa03Derneğin 6 aydır başkanlığını yapan işadamı Ali Coşkun, geceye katılanlara ve geceyi düzenleyenlere ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan Ali Coşkun yaptığı kısa konuşmada, ‘barış, kardeşlik, huzur ve mutluluk’ mesajları verdi.

urfa04BÜTÜN İNSANLARI YARADANDAN DOLAYI KUCAKLIYORUZ
Avrupa Urfalılar Derneği Başkanı Ali Coşkun: “Yönetim Kurulu olarak düzenlediğimiz bu ilk gecemize hepiniz hoşgeldiniz. Bu gecenin hepimize barış, kardeşlik, huzur ve mutluluk getirmesinin başlangıcı olmasını dilerim. Bildiğiniz gibi, derneğimizin içinde hiçbir siyasi faaliyet barındırmadan biz bu yola çıktık. Bütün siyasi görüşlere saygımız vardır ama bütün siyasi ideolojik görüş ve fikirlere sesleniyoruz: her işin sonucu barış olmalıdır. Biz Avrupa Urfalılar olarak; hiçbir insanı dini, dili, ırkı ve rengi olarak ayırmıyoruz. Bütün insanları Yaradan’dan dolayı kucaklıyoruz. Bizim bu geceyi düzenlemekteki amacımız, Avrupa genelinde ve Hamburg’da yaşayan Urfalı hemşehrilerimizi biraz daha birbirine kaynaştırmak ve tanıştırmaktır. Birlikte daha güçlü olacağımızı anlatmaktır” diye konuştu.

urfa05

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s