Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

BOSCH – HAMBURG AÇILIŞ / VIDEO

Posted by almanyahaber Ocak 23, 2016

bosch acilisAlmanya’nın en büyük Bosch Servisini Türkler açtı

Türk işadamının sahibi olduğu ‘Bosch’ servisine görkemli açılış

HAMBURG- Almanya’nın en büyük ve modern Bosch servislerinden birisi olan ‘Bosch Car Service’ adlı oto tamir servisi, tam teşekküllü olarak hizmete açıldı. Büyük açılışa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanı Hamza Yerlikaya’nın yanısıra bin 500 davetli katıldı.

bosch01Trabzonlu işadamı Erdal Öztürk’ün uzun süredir uğraş verdiği “Bosch Car Service Wandsbek” nihayet görkemli bir törenle hizmete girdi. 4 Ocak’da hizmete başlayan mekanın resmi açılışı 16 Ocak’da büyük bir törenle yapıldı. Açılışa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Hamza Yerlikaya, Hamburg Ticaret Ataşesi Tülay Uyanık’ın yanısıra siyaset, sanat, spor ve iş dünyasından çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı. Almanların da büyük ilgi gösterdiği açılışta 9 bin metrekarelik Bosch servisi adeta çiçek bahçesine dönüştü.

bosch03Almanya’nın en büyük ve en modern ‘Bosch Car Service’lerinden biri olan mekanın açılış kordelasını Erdal ve Nuri Öztürk kardeşlerle, Başdanışman Hamza Yerlikaya, Bosch Servisi’nin Almanya Satış Müdürü Helmut Wederman, Wessels+Müller AG Genel Müdürü Ronald Nölle, Bosch Car Service Müdürü Laqmani, Peugeut & Citroen Hamburg Bölge Müdürü Bülent Ülgen birlikte yaptılar.

bosh4Bosch Servisi’nin Almanya Satış Müdürü Helmut Wederman yaptığı konuşmada “Hepinizi Robert Bosch GmbH adına selamlıyorum. Öztürk Ailesine ve çalışanlarına da başarılar diliyorum. Dünyadaki ilk Bosch servisini 1921 yılında Hamburg’daki Eiffestr’de açmıştık. 95 yıl sonra Almanya’nın en büyük Bosch servisini ise yine Hamburg’da açtık. 16 bin Bosch servisimizle dünyanın en büyük tamirhane organizasyonuna sahibiz. Bunların 1000 tanesi Almanya’da bulunuyor. 360 bin çalışanımızla tüm markalara hizmet veriyoruz” dedi.

Auto Service Wandsbek’in sahibi Erdal Öztürk ise, “Uzun uğraşlardan sonra böyle bir işyerini açmaktan dolayı çok mutluyum. Almanya’ya işçi olarak gelen birinci neslin çocukları olarak böyle büyük işletmelerin sayısının her geçen gün artması beni sevindiriyor. Bu işyerleri, bizim burada artık kalıcı olduğumuzun bir göstergesi” dedi. Wandsbek’de hizmete giren Bosch Servisi, 5 doğrudan ve 18 sabit çalışma alanı ile oldukça tempolu ve geniş kapsamlı ve tam teşekkülü olarak hizmet verecek. “Bir oto tamirhanesi, tüm markalar” sloganıyla hizmet verdiklerini belirten Öztürk, “Tüm markaları bir isim altında toplayarak Bosch kalitesiyle en iyi şekilde hizmet sunuyoruz. Ekibimizin tamamı alanında uzman kişilerden oluşmaktadır. Hizmet ve fiyat garantimizle, sizlere en hızlı bir şekilde servis sunmak bizleri mutlu ediyor” dedi.

‘Asrın Güreşçisi’ lakaplı, Başdanışman Hamza Yerlikaya ‘çok değerli dostum’ dediği Erdal Öztürk’ün davetine katılmaktan onur duyduğunu belirterek: “Öncelikle, böyle güzel bir eserin, böyle güzel bir servisin açılmasında emeği geçen vesile olan Erdal kardeşimi tebrik ediyorum. Allah hayırlı, bol kazançlı yıllar nabip etsin. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İşadamı Erdal Öztürk ise, Hamza Yerlikaya’nın kendisini kırmayarak bunca yoğun işi arasında açılışa katıldığı için teşekkür ederek, açtıkları işyerinin Almanya’nın en büyük ve en modern Bosch Servise olduğunu söyledi.

9 bin metrekarelik alana kurulu olan Bosch Car Service açılışına katılanlara Meram Restaurant tarafından hazırlanan çeşitli ikramlar yapılırken, davetliler işyerini de gezerek yetkililer tarafından bilgilendirildiler.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s