Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

MUTLU ÇOCUKLAR ‘TÜRKİYEM’ DEDİ / VIDEO

Posted by almanyahaber Nisan 5, 2016

ok04Hamburg’ta uzun süredir faaliyet gösteren ‘Kita Glückliche Kids/Mutlu Çocuklar Yuvası’, her yıl geleneksel olarak hazırladıkları etkinliklerle, yine gönülleri fethettiler.

VIDEO-1..

VIDEO-2..

 

 

Mutlu Çocuklar bu sene, yürekleri coşturan “Türkiyem” gösterisi ile etkinliğe damgalarını vurdular. Billstedt semtindeki Schule Stengelestrasse okul salonunda düzenlenen etkinliğe Hamburg Başkonsolosu Fatih Ak ve eşi Ayşen Ak ile çocukların aileleri ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Özlem Demirbağa- Ulaş’ın sahibi olduğu ve Elif Karatekin’in yöneticiliğini yaptığı Billstedt’te iki dilde 3 çocuk yuvası ile faaliyet gösteren Mutlu Çocuklar Yuvası’nın Türkçe’ye hassas etkinlikleri, vatandaşlar ve ebeveynler arasında takdirle karşılandı. Etkinliğe katılanlar çocukları büyük bir ilgiyle izlerken, hayranlıklarını da gizleyemediler.

ok02Programın kısa açış konuşmasını yapan Özlem Demirbağa- Ulaş, “Çok iyi Türkçe, çok iyi Almanca” sloganı ile yola çıktıklarını; birçok kurumun buna inanmamasına rağmen bu iddiayı hayata geçirdiklerini belirtti. Özlem Demirbağa- Ulaş, “Kita Glückliche Kids / Mutlu Çocuklar Yuvası’ndan okula giden çocukların üstün başarılar yakaladıklarını görüyoruz. Bunun başlıca sebepleri; öncelikle çocukların ‘mutlu’ olmaları; sonra ‘kabul’ görmeleri ve sonra da ‘doğru konsept’tir.” dedi.

ALMANYA’DA BAŞKA ÖRNEĞİ YOK
Hamburg Başkonsolosu Fatih Ak yaptığı konuşmada, çocuklarını böyle bir yuvaya gönderdikleri, dolayısıyla çocuklarının eğitimine önem verdikleri için aileleri tebrik etti. Başkonsolos Ak: “Böyle bir çocuk yuvasının Hambug’ta olması bizim için büyük bir şanstır. Almanya’nın diğer eyaletlerine gittiğimde Kita Glückliche Kids/ Mutlu Çocuklar Yuvası’nın çalışmalarını örnek olarak anlatıyorum. Çünkü Mutlu Çocuklar Yuvası gibi bir çocuk yuvası, Almanya’da Hamburg dışında başka hiçbir şehirde yok” diye konuştu.

ok01Başkonsolosumuzun eşi Ayşen Ak’ın çocuklara getirdiği kurabiyelere çok sevinen Özlem Demirbağa- Ulaş ve Elif Karatekin hayli duygulandıkları bu davranış karşısında ne söyleyeceklerini bilemediler. Ayşen Ak’ın çocuklara verdiği önem ve nazik davranışı aileler arasında da mutlulukla karşılanırken, çocuklar ise kurabiyeleri afiyetle yediler.

ok03Etkinlik, Mutlu Çocuklar Yuvası’nın öğrencilerinden Sena Güleç’in İstiklal Marşı’nı duygu dolu bir sesle okumasıyla başladı. Çocukların sevgilisi merhum Barış Manço’yu anmayı unutmayan küçük çocuklar Hint dansı, oryantal dans, Roman dansı, pop ve halk oyunları gösterileri ile göz doldururken, Mevlana gösterisi ile ayakta alkışlandılar. Programın sonunda “TÜRKIYEM” gösterisi programa damgasını vurdu. Her bölgenin müzigi ile dans eden çocuklar, ‘Türkiyem’ şarkısı ile birbirine kenetlenip Türkiye haritası oluşturarak izleyicilere duygusal anlar yaşattılar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s