Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

HTTB, ERDAL ALTUNTAŞ’LA ‘DEVAM’ DEDİ

Posted by almanyahaber Nisan 10, 2016

httb11Almanya’nın Hamburg kentinde Türkçe yayın yapan medya mensuplarının üyesi bulunduğu Hamburg Türk Basın Birliği (HTBB), 4. Kongresini yaparak yeni yönetimini seçti.

22 üyenin katıldığı seçimlerde eski Başkan Erdal Altuntaş tekrar Başkan seçildi. Tüzük gereği 2 üyenin oy kullanabilmesi için üyelik tarihinden itibaren 6 ay geçmediği için oylama iki kez yapıldı. 2 üyenin de ikinci oylamaya katılmadan ayrılması üzerine 18 geçerli oydan 13’ü Erdal Altuntaş’a 5’i de eski başkanlardan İkbal Özakıncı’ya çıktı. Başkan Yardımcılığı için gösterilen iki adaydan Ertaş Akçelik 12, İkbal Özakincı ise 6 oy aldı. Yönetim Kurulu üyeliklerine; Nebehat Uzun, Sedat Açıkbaş, Esma Arslan, Hüseyin Şenol ve Kadir Taçgın; Denetleme Kurulu’na da; Mehmet Atak, Ali Akdemir ve Kasım Baydilli seçildiler.

2010 yılında kurulan HTBB’nin ilk Başkan İkbal Özakıncı, ikinci Başkan Mehmet Atak’tan sonra 2014’te yapılan seçimle Başkan seçilen Erdal Altuntaş böylece ikinci kez üstüste Başkan seçilmiş oldu. Altuntaş tebrikleri kabul ederken, Mustafa Akpolat, HTTB’nin işlevini yitirdiğini iddia ederek istifa ettiğini açıkladı. Eski Başkan Yardımcısı Adil Yiğit: “Kullanılan oylara saygı duyuyorum” dedi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s