Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

BAŞKONSOLOS FATİH AK’IN BAYRAM MESAJI

Posted by almanyahaber Temmuz 4, 2016

fatih akciceknetHamburg ve Schleswig-Holstein Türk Toplumunun Değerli Mensupları,

Sevgi, kardeşlik, dayanışma, paylaşma ve yardımlaşma başta olmak üzere birçok güzel hasleti hatırlamamıza ve hayata geçirmemize vesile olan bir Ramazan ayını daha geride bıraktık. Ramazan ayı boyunca elimizden geldiği ölçüde Hamburg ve Schleswig Holstein Eyaletlerinde kurulan iftar sofralarında sizlerle bir araya gelmeye ve bu kutsal iklimin manevi havasını sizlerle birlikte yaşamaya gayret gösterdik.

Ramazan ayının özünü oluşturan ulvi değerlerin hayatımızın her anına hakim olması, hoşgörü ve karşılıklı saygı anlayışı temelinde birlikte yaşama kültürümüzün güçlenmesi ve farklılıklarımızın aslında zenginlik kaynağımız olduğunun unutulmaması temennilerimizi yinelerim.

Bu vesileyle, İstanbul’da 28 Haziran günü yaşanan elim terör saldırısını bir kez daha lanetler, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim. Hepimizin başı sağ olsun. Bu tür saldırıların terörle mücadeledeki kararlılığımızı hiçbir şekilde azaltmayacağını, bu mücadelede bizi muzaffer kılacak dirayet ve imkanlara sahip olduğumuzu vurgulamak isterim.

Ramazan Bayramının ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini diler, toplumumuzun tüm mensuplarının ve İslam aleminin Ramazan Bayramını tebrik ederim.

Mehmet Fatih Ak

T.C. Hamburg Başkonsolosu

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s