Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

TÜRKİYE AB ÜYESİ OLAMAZ

Posted by almanyahaber Temmuz 25, 2016

Sedat Acikbas foto netSEDAT AÇIKBAŞ

“AB bir Hıristiyan kulübüdür”, “Türkiye AB’ye 3000 yılında ancak girebilir”, “Türkiye ile AB ilişkisi kesilsin”, “Türkiye’nin AB’de ne işi var?” ve daha yüzlerce Türkiye düşmanlığı içeren ifadeler. Bunların hepsi de Avrupa Birliği üyesi ülkelerin politikacılarına, sanatçılarına veya ünlü kişilerine ait sözler. Hepsi de doğru. Türkiye’nin AB’de ne işi var?!.

Yıllarca önce ben de Türkiye’nin AB’ye girmesi taraftarıydım. Helmut Kohl’ün ‘Hıristiyan kulübü’ dediği AB’nin nasıl birşey olduğunu pek kavrayamamıştım. Fakat son 10-15 yıldır bunların gerçek yüzünü görmeye, gerçek hedeflerinin ne olduğunu anlamaya başladım. Hatta bu konu üzerinde doktora tezi yazabilecek kadar kendimi donanımlı hissediyorum.

Öncelikle şunu yazayım da kayıtlara geçsin: 5-10 yıl sonra AB diye birşey kalmayacak. Şimdilik aralarında birşey yokmuş gibi görünen AB ülkelerinin çoğu, Suriye’de ve dünyanın birçok yerinde karşılıklı savaşacak. Süre konusunda yanılabilirim. Üç aşağı, beş yukarı bu süre içinde dediklerim gerçekleşecek. Kısa süre içinde de 1. ve 2. Dünya savaşlarından sonra kurdurulan yapay devletler tarihe karışacak. Yaşayan görecek.

İnsan yaşadıkça birşeyler öğreniyor; öğrendiklerini pekiştiriyor. Yıllar önce herhangi bir olay meydana geldiğinde, insanlar olayları basına-medyaya aksettiği şekilde yani kendisine servis edildiği şekilde değerlendirip, yorumluyordu. Hâlâ da dünyanın yüzde 90’ı kendisine servis edilen haberler üzerinden yorum yapıp, bilerek veya bilmeyerek yönleniyor- yönlendiriliyor. Ama kazın ayağı öyle değil işte. Hasbelkader ismi Müslüman olan bir kişinin işlediği cinayet Müslümanlara maledilerek ‘İslami terör’ yaftasıyla dinimize saldırılıyor. İslam dünyasında bir kişi çıkıp da “77 kişinin katili cani Breivik Hıristiyan teröristtir” demedi.

Türkiye için neden AB’ye giremez deniliyor? İnsan hakları yokmuş falan hikayeleri. Sen Solingen’de Mölln’de, Stuttgart’ta, Karlsruhe’de Türkleri diri diri yakarken, camileri, işyerlerini kundaklarken; küçümsemek için esnaf cinayetlerine ‘dönerci cinayetleri’ derken, aklına insan hakları gelmiyor ama.. Hem niye gelsin ki? Türkler ve Müslümanlar insan değil ki zaten, hakları olsun!..

Bu yüzden, Türkiye’nin binbirsurat AB’de ne işi var?. Değerlerimiz arasında en küçük bir uyum yok. Bizde bir insanı öldürmek, tüm insanları öldürmek anlamına geliyor. AB’de bir Müslümanı öldürmek yetmez, hepsini yakmalı düşüncesi hakim. Biz saf, dürüst ve temiziz. Sizin geçmişinizde Nazi dönemi var ve 6 milyon Yahudiyi katlettiniz; hem de yakarak!.. Ha, sözde Ermeni soykırımı yalanı mı? Onu da efendilerine midelerinden bağlı ‘vitrinlik’ Türkiye kökenli sözde milletvekilleri eliyle yaptırdınız.

Bu yüzden haklısın Dieter Hallervorden, Türkiye’nin AB’de ne işi var?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s