Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

TÜRKSES’TEN DARBE KINAMASI

Posted by almanyahaber Temmuz 27, 2016

askerisavciDarbe teşebbüsünü en sert şekilde kınıyoruz

Türkiye’de 15-16 Temmuz 2016 ‘da gerçekleştirilmek istenen darbenin yankılarını büyük bir üzüntü ile takip ettik. Almanya ve Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde çalışmalarını sürdüren medya kuruluşları olarak Türkiye’deki bu darbe girişimini en sert sekilde esefle kınıyoruz. Darbe girişiminin ilk saatlerinden itibaren Türkses Gazetesi olarak, sahneye koyulan kanlı oyun en sert şekilde kınanmış, halkın demokrasiyi savunmak üzere Türk Toplu’munun ortaya koyduğu tepkiye destek vermiştir.

Türkses olarak, çok acı can kayıpları ile önlense de Türk Toplumu dik durmayı başararak demokratik anlayıştan geri dönülmeyeceğini her kesimi ile ortaya koyarak bütün dünyaya göstermiştir. Siyasi ayrılıkları bırakıp meclisin birlikte savunulması ise Türk Milleti’nin bir daha demokratik sistemden ödün vermeyeceğinin de önemli bir işareti olmuştur.

Darbeci terör odaklarının başarısız olmasında Türk Basını’nın devletin ve demokratik sistemin yanında yer alması, siyaset farkı gözetmeden ülke bütünlüğüne sahip çıkması ve birbirine kenetlenmesi önemli rol oynamıştır. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde darbeye karşı dik duran tüm basın mensubu arkadaşlarımızı canı gönülden tebrik ediyor ve yapılan darbe amaçlı saldırının kabul edilir olmadığını bir kez daha duyurmak istiyoruz.

Türkiye’deki toplumsal özgürlükleri yok etmeyi amaçlayan, devletin silahını suçsuz sivil kalabalıklara karşı kullanan terör saldırılarını organize edenlerin hukuk sistemi içerisinde cezalandırılmasını beklediğimizi belirterek, bu elim saldırılarda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızın yakınlarına başsağlığı diliyor ve darbe girişimini en sert şekilde birkez daha kınıyoruz.
Türk Toplumunu’nun birliğini aşamayanların ileride ortaya çıkabilecek kötü niyetlere karşı kenetlenmesine saygı duyuyor, darbeci terör kalkışmasını kınıyoruz.

Saygılarımla.

Emin Sağlık

Türkses Gazetesi
Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s