Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

MEYDANLARDA DEMOKRASİ NÖBETİ SÜRÜYOR

Posted by almanyahaber Ağustos 1, 2016

meydan04Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimine tepki için kent meydanlarında toplanan vatandaşlar ‘demokrasi nöbeti’ni sürdürüyor.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimine tepki için kent meydanlarında toplanan vatandaşlar ‘demokrasi nöbeti’ne devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın çağrısıyla 15 Temmuz gecesinden bu yana meydanları boş bırakmayan vatandaşlar, “demokrasi nöbeti”ni sürdürüyor.

Ankara

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından 15 Temmuz’dan bu yana binlerce vatandaşın akın ettiği Kızılay Meydanı’nda “demokrasi nöbeti” devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın 15 Temmuz’daki çağrısının ardından her gece meydanda toplanan binlerce vatandaş, ellerinde Türkçe ve İngilizce pankartlar, şehitlerin posterleri ve Türk bayrakları, darbe karşıtı sloganlarla darbe girişimine tepki gösteriyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı’nın gösterisiyle coşan vatandaşlar, kimi zaman da meydana kurulan dev ekranlara yansıtılan 15 Temmuz’a ait görüntülerle hüzünlü dakikalar yaşadı.
Bitlis

Bitlis merkez ve Tatvan ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından vatandaşların başlattığı “demokrasi nöbeti” sürüyor.

15 Temmuz’dan beri darbe girişimini protesto etmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine 18 gündür meydanları terk etmeyen vatandaşlar, demokrasi nöbetine devam ediyor.

AK Parti Bitlis İl Başkanlığı önünde toplanan vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla “15 Temmuz darbecilere mezar olacak”, “Münafık Fetullah”, “Darbeye hayır, asker kışlaya” ve “Dik dur eğilme bu millet seninle” sloganları attı.

Şanlıurfa

Şanlıurfa’da Haliliye Belediyesince Rabia Meydanı’nda düzenlenen “Seccadeni al, gel” etkinliğinde buluşan vatandaşlar, FETÖ’nün darbe girişimine tepki olarak alanda cemaatle yatsı namazı kıldı. Etkinlikte Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Kayseri

Kayseri’de, ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen vatandaşlar, darbe girişiminde bulunan FETÖ aleyhine slogan attı. Vatandaşlar, hazırladıkları pankartlarla darbe girişimi protesto etti. İlahiyatçı yazar Mehmet Fatih Çıtlak, etkinlikte konuşma yaptı, sanatçı Sedat Uçan da sevilen parçalarını seslendirdi.

Kırşehir

Kırşehir Cacabey Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimini protesto etti, Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından şehitler için dua edildi.

meydan01

Nevşehir

Nevşehir’de vatandaşlar, darbe girişimini protesto için Diriliş Meydanı’nda bir araya geldi.

Ellerinde Türk bayraklarıyla meydanı dolduran binlerce kişi, “Dik dur eğilme, bu millet seninle”, “Darbeciler halka hesap verecek” şeklinde slogan attı.

Sivas

Sivas’ta kent meydanında toplanan binlerce vatandaş, demokrasi nöbetine devam etti.

Ellerinde pankartlar ve Türk bayraklarıyla akşam saatlerinde Valilik önünde toplananlar, şehitler için saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşını okudu.

Niğde

Niğde Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, demokrasi nöbetine devam etti.

Programda, şehitler için Kur’an-ı Kerim okundu, Güzel Sanatlar Lisesi müzik grubu konser verdi.

meydan02

İzmir

15 Temmuz gecesinden beri Konak Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, FETÖ’nün darbe girişimini sloganlarla protesto etmeyi sürdürdü.

Meydanda “Paralel dikey devlet farketmez, İzmirliler ihaneti affetmez”, ” Reis biz senin emrinle 1 ileri 2 geri dünyaya yürürüz”, “Dünyada mekan ahirette iman, sen bunlardan mahrum kalacaksın, şeytansın FETÖ” ve “Türk’ün yumruğu sert, yüreği mert, vatanına göz dikenin başına dert olur” pankartları açıldı, tekbir getirildi.

Vatandaşlar, “Dombra” ve “Türkiyem” şarkılarına meşale ve cep telefonlarının ışıklarıyla eşlik etti.

İzmir’de yaşayan Suriyeliler de demokrasi nöbetine katıldı. Ellerindeki Suriye bayrakları ile meydanda toplanan Suriyeliler, çalan marşlar eşliğinde bayraklarını salladı, tekbir getirdi. Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek sloganları attı.

Kentteki Suriyeliler ile alanda “demokrasi nöbeti” tutan Suriyeli Mülteciler Dayanışma Başkanı Muhammed Salih Ali, Suriyelilerin zor zamanlarında kendilerine sahip çıkan Türkiye’yi unutmadığını belirtti.
Sakarya

Sakarya’da Demokrasi Meydanı’nda toplanan çok sayıda vatandaş, FETÖ’nün darbe girişimi aleyhinde slogan attı.

Kuran-ı Kerim tilavetini dinleyen vatandaşlar, şehitler için dua etti, mehter takımına eşlik etti, İstiklal Marşı’nı okudu.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Demokrasi Meydanı’nda yaptığı konuşmada, darbeye karşı 18 gecedir şanlı direnişin devam ettiğini söyledi.

meydan03

Kırklareli

Kırklareli’nde “Demokrasiye ve cumhuriyete sahip çıkıyoruz” yürüyüşü gerçekleştirildi.

CHP Kırklareli Milletvekilleri Türabi Kayan ile Vecdi Gündoğdu ve Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun da aralarında bulunduğu grup, Şevket Dingiloğlu Parkı’nda ellerindeki Türk bayraklarıyla “Türkiye laiktir laik kalacak”, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “Ne dikta, ne darbe, tam bağımsız Türkiye” sloganları attı.

Bursa

Bursa’da, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından vatandaşlar tarafından başlatılan demokrasi nöbeti sürüyor.

Şehreküstü semtindeki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda Türk bayraklarıyla toplanan çok sayıda kişi, FETÖ ve elebaşı Fetullah Gülen aleyhinde slogan attı. Bazı vatandaşlar da Türk bayraklarıyla süsledikleri araçlarıyla konvoy oluşturdu.

Meydan ve çevresindeki yeşil alanlarda nöbete devam eden vatandaşlar, daha sonra Kuran-ı Kerim tilavetini dinleyerek, darbe girişiminde şehit olanlar için dua etti.

Gaziantep

Gaziantep’teki Demokrasi Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, akşam namazının ardından ellerindeki Türk bayrakları ve pankartlarla terör örgütünü ve darbe girişimini protesto etti.

Vatandaşlar, “Dik dur eğilme, bu millet seninle”, “Vur vur inlesin, Pensilvanya dinlesin” sloganları attı.

Demokrasi nöbetindeki vatandaşlardan Duran Korkmaz (63), AA muhabirine yaptığı açıklamada, darbe girişiminin ilk gününden beri her akşam meydanda olduğunu söyledi.

Adıyaman

Adıyaman Valiliği önündeki meydanda toplanan vatandaşlar da bekleyişini sürdürüyor. FETÖ’nün darbe girişimine tepki olarak Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan posterleriyle alana gelen vatandaşlar, darbe girişimini protesto etti.

Kilis

Kilis’te Suriye, Filistin ve Türk vatandaşları, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimini protesto etti.

Kilis Valiliği ve belediyenin çağrısı üzerine ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan binlerce Suriye, Filistin ve Türk vatandaşı, sloganlar atarak, tekbir getirdi.

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş’ta, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından vatandaşların başlattığı demokrasi nöbeti sürüyor.

Türk bayraklarıyla kent meydanına gelen Kahramanmaraşlılar 15 Temmuz akşamı gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından demokrasi nöbeti tutmaya devam ediyor.

Malatya

FETÖ’nün darbe girişiminin ardından, Malatya’da başlatılan demokrasi nöbeti devam ediyor.

Malatya Valiliği ve Yeni Cami önünde ellerinde Türk bayrağıyla demokrasi nöbeti tutmaya devam eden vatandaşlar, hoparlörlerden çalınan mehter marşlarına ve ilahilere eşlik ediyor. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, nöbet tutan vatandaşlara ziyarette bulunarak, onlarla sohbet etti.

Artvin

Valilik Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla FETÖ’nün darbe girişimini protesto etmeyi sürdürdü.

“Dik dur eğilme, bu millet seninle” sloganı atan vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a desteklerini yineledi.

Rize

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına uyan kadın erkek, genç yaşlı binlerce Rizeli de 15 Temmuz Cuma akşamından bu yana terk etmediği 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda, demokrasi nöbetini sürdürüyor.

Ellerinde Türk bayraklarıyla yatsı namazının ardından meydanda bir araya gelen vatandaşlar, Türkiye gündemini meydanda kurulan dev ekrandan takip ediyor.

Yalova

Yalova’da, darbe girişimin olduğu 15 Temmuz’dan bu yana her akşam Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nı boş bırakmayan Yalovalılar, ellerindeki Türk bayraklarıyla FETÖ ve elebaşı Fetullah Gülen aleyhine slogan attı.

Alanda kurulan dev ekranda, televizyon kanallarından gündemi takip eden vatandaşlar, haber bültenlerini izlerken seslendirilen marşlara eşlik etti.

Kütahya

Kütahya’da binlerce vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla Zafer Meydanı’na akın etti.

AK Parti Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, burada yaptığı konuşmada, Anadolu topraklarının ecdat tarafından miras bırakıldığını ifade ederek, bugün bu toprakların yeniden bir işgal teşebbüsü ile karşı karşıya kaldığını söyledi.

Mardin

Mardin’de FETÖ’nün darbe girişimine tepki gösteren vatandaşlar, “demokrasi nöbetini” sürdürüyor.

AK Parti İl Başkanlığı önünde ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan vatandaşlara destek veren AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, bu hafta Meclis’te darbe girişimin araştırılması için 17 milletvekilinden oluşan bir araştırma komisyonunun kurulacağını bildirdi.

Bu komisyonun yargılama yapmayacağını ifade eden Miroğlu, “Bu komisyon, yüzyılın ihanetlerini bir bir ortaya çıkaracak. Roboski’deki, Oslo’daki ihaneti, ABD’de, Washington’da, Brüksel’de tezgahlanan ihanetleri bir bir ortaya çıkaracağız.” dedi.

Trabzon

AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aşkın Asan, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi ve çok sayıda vatandaş, akşam saatlerinde Atatürk Alanı’ndaki AK Parti İl Başkanlığı önünde bir araya geldi.

Ellerindeki Türk bayraklarıyla demokrasi nöbetini sürdüren vatandaşlara, araç sürücüleri de Türk bayraklarıyla donattıkları otomobilleriyle korna çalarak destek verdi.

Gümüşhane

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Jandarma Komutanı Cezayir Danışan, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, Doğankent Belediye Başkanı Haşim Birol Tekin, AK Parti İl Başkanı Celalettin Köse, MHP 25. dönem Milletvekili Mustafa Canlı ve çok sayıda vatandaş, Atatürk Caddesi’nde toplandı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İl Müftülüğü personeli, Kuran-ı Kerim tilaveti okudu.

Giresun

Giresun’da Atatürk Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, demokrasi nöbetini sürdürdü. Kentteki çeşitli sivil toplum örgütleri de meydanda kurdukları çadırlarda demokrasi nöbetine destek veriyor.

AK Parti Giresun İl Başkanlığınca meydanda oluşturulan sergide, 15 Temmuz gecesi darbe girişimine karşı direnen vatandaşların fotoğrafları da sergileniyor.

Bayburt

Bayburt’ta, yatsı namazının ardından Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Bayburt Valiliği önünde ellerinde Türk bayraklarıyla bir araya gelen vatandaşlar, demokrasi nöbetini sürdürdü.

Kadın ve çocukların da katıldığı demokrasi nöbetinde vatandaşlar, “Dik dur eğilme bu millet seninle”, “Erdoğan Bahçeli el ele” ve “Recep Tayyip Erdoğan” sloganları atarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a desteklerini yineledi.

Bilecik

Bilecik’te, vatandaşların Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine tepkileri sürüyor.

Vatandaşlar, darbe girişimine tepki göstermek amacıyla Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya geldi. Ellerinde Türk bayrakları bulunan vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine slogan attı.

Balıkesir

Balıkesir’de vatandaşlar “demokrasi nöbeti” için Milli İrade Meydanı’nda buluştu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından “demokrasi şehitleri” için dua edildi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesince kurulan dev ekrandan darbe girişimiyle ilgili görüntüler yayınlandı. Büyükşehir Belediye bandosu konser verdi.
Edirne

Edirne’de, Saraçlar Caddesi’ndeki Atatürk Anıtı önünde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tasavvuf Musikisi topluluğu bir program düzenledi.

Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarını taşıyan vatandaşlar, hafızlar Alp Can Çelik, Burak Yıldız ile mevlithanlar Süleyman Özer ve Abdullah Çolak’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim ve mevlid-i şerifin ardından, 15 Temmuz şehitleri için dua etti. Tasavvuf Musikisi topluluğu ilahiler de okudu.

Kırklareli

Kırklareli halkı da Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin ardından “demokrasi nöbeti”ni sürdürüyor.

Vilayet Meydanında bir araya gelen vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan” sloganları attı. Buradaki programda çoğunluğu romanlardan oluşan grup tekbir getirerek, ilahiler okudu.

Eskişehir

Vilayet Meydanı’nda toplanan vatandaşlar saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okudu.

Ellerinde Türk bayraklarıyla FETÖ’nün darbe girişimini kınayan vatandaşlar, olaylarda hayatını kaybedenler için okunan Kur’an-ı Kerim’i dinleyip, dua etti.

Meydandaki binlerce kişiye, Türk Kızılayı, ilçe belediyeleri, çeşitli kurum ve kuruşlarca yiyecek ve içecek ikram edildi.

Adana

Adana’da, Uğur Mumcu Meydanı’nda gerçekleştirilen mitinge çok sayıda vatandaş aileleri ve çocuklarıyla katıldı.

Etkinlikte, darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenler için Kur’an-ı Kerim okundu. Ardından vatandaşlar saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nı okudu.

Tekbirler getiren vatandaşlar, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Vatan sana canım feda” sloganları attı.

Hatay

Hatay’ın Antakya ilçesinde de vatandaşlar Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimini protesto etti.

DSİ Parkı’nda toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla terör örgütü aleyhine slogan atarak, birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

Etkinlikte Antakya Belediyesi mehter takımı çeşitli marşlar seslendirdi.

Mersin

Mersin’de de vatandaşların darbe girişimine karşı demokrasi nöbeti devam ediyor.

Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, FETÖ’nün darbe girişimine tepki gösterip, slogan attı.

Alan içerisinde kurulan bir platformda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce katıldığı televizyon programlarından kesitler sunuldu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s