Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

EIDELSTEDT ESNAFI ENDİŞELİ

Posted by almanyahaber Ağustos 17, 2016

ruya grill mehmet ali akkayaEidelstedter Marktplaz’ın yabancı kökenli esnafı, son aylarda meydana gelen saldırı ve hırsızlıklar konusunda endişeli

Namık Kemal Alıcı
HAMBURG- Kentin Eidelstedt semtindeki pazar meydanında faaliyet gösteren göçmen kökenli esnaf, aylardır çeşitli aralıklarla süren hırsızlık ve ırkçı saldırılardan dolayı adeta diken üstünde.

Nisan ayından beri süren saldırılarda, göçmen kökenli esnafa ait dükkanların camları kırıldı, güneşleme şemsiyesi, sandalyeleri yakıldı, duvarlarına ırkçı sloganlar yazıldı ve dükkanlar soyuldu. 2013 yılından beri Rüya Grill’i çalıştıran Malatyalı vatandaşımız Mehmet Ali Akkaya, mekanının ilk kez Nisan ayında saldırıya uğradığını, ardından 7 Ağustos ve 11 Ağustos’ta olmak üzere toplam üç kez sandalye ve şemsiyelerin yakıldığını belirtti.

wunsch cut timucin gunayRüya Grill kebap salonu sahibi Mehmet Ali Akkaya: “Saldırı ve soygunları kim veya kimlerin yaptığını bilmiyoruz. Polise bildirdik, hep beraber polisin soruşturma sonucunu ve en azından bir açıklama yapmasını bekliyoruz. Bize bilgi de verilmiyor. Eidelstedter Marktplaz esnafı endişe içinde. Komşumuz Portekiz Restoran, takımlarının şampiyon olduğu gece soyuldu. Wunsch Cut Kuaför sahibi Timuçin Günay da mekanından çok değerli malzemelerin çalındığını polise bildirdi. Bir başka berber komşumuzun yazar kasası çalındı. Türk kasabı komşumuz da soyulmaya çalışılmış ama kamerayı gören hırsızlar caymış. Endişeliyiz, yetkililerin bize sahip çıkmasını bekliyor ve temenni ediyoruz.” diye konuştu.

ruya grill yakilan semsiye

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s