Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

HAMBURG SMM FUARI -2016 / VIDEO

Posted by almanyahaber Eylül 17, 2016

gemi02Sedat Açıkbaş

HAMBURG- İki yılda bir yapılan bu yıl 27’ncisi 6-9 Eylül tarihleri arasında yapılan Gemicilik Sanayi Fuarı’na (Shipbuilding, Machinery & Marine – SMM) 100 ülkeden yaklaşık 2 bin firma katıldı. Fuarı üç günde 50 binden fazla ziyaretçi gezdi. Fuar, alanında dünyanın en büyüğü olarak biliniyor. Fuara Türkiye’den 36 firma katılırken, Hamburg Başkonsolosumuz Fatih Ak ve Ticaret Ataşesi Tülay Uyanık ile mesai arkadaşları Türk standlarını ziyaret ederek, bilgi alışverişinde bulundu.

Başkonsolos Ak’a, Sedef firması tarafından plaket takdim edilirken, Hamburg’da faaliyet gösteren Türk işadamları da Türk firmalarını ziyaret ederek destek verdi.

VİZE EN BÜYÜK SIKINTI

Türk firmalarının yetkilileri Başkonsolos ve mesai arkadaşlarının ziyareti konusunda duydukları memnuniyeti dile getirirken, Başkonsolos Ak, Türk firmalarının başarısı karşısında büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Firmaların faaliyetleri hakkında yetkililerden bilgi alan ve sorunlarını dinleyen Başkonsolos Ak, Türk firma ve işadamlarının önündeki en büyük engelin vize sorunu olduğunu belirtti. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde düzenlenen fuar, sergi, tanıtım gibi etkinliklere katılabilmek için vize başvurusunda bulunan işadamlarının çoğunun vize engeliyle karşılaştığına dikkat çeken Başkonsolos Ak, atılan imzalarla Haziran ayında yürürlüğe girmesi gereken vize serbestiyetinin bile uygulanmadığını söyledi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s